המחיר שתשלם BP על דליפת הנפט הגדולה: 7.8 מיליארד דולר

פורסם: 4 במרץ 2012, 6:55 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 4 במרץ 2012, 6:56 ]
החברה הגיעה להסדר בתביעה הייצוגית נגדה, זאת בכפוף לאישור ביהמ"ש; BP עדיין צריכה להתמודד עם תביעות שהגישו הממשל ושותפותיה
סוכנויות הידיעות 03.03.12, 11:03

חברת הנפט BP הגיעה להסכם בגובה 7.8 מיליארד דולר בתביעה שהוגשה נגדה בעקבות דליפת הנפט במפרץ מקסיקו ב-2010. ההסכם תלוי באישור בית המשפט, והחברה עדיין צריכה להתמודד עם תביעות שהוגשו נגדה על ידי הממשל האמריקאי ושותפותיה לקידוח.

 

המשפט בתביעה היה אמור להתחיל ב-5 במרץ, אולם השופט קרל ברביאר דחה את פתיחתו על מנת לאפשר לקבוצה בשם "ועדת ההיגוי של המתלוננים" (PSC) להמשיך במשא ומתן להשגת הסכם עם BP. הוועדה מייצגת את הדייגים ובעלי העסקים שפרנסתם נפגעה בעקבות הפיצוץ באסדת קידוח הנפט בשנת 2010, שגרם למותם של 11 עובדים ולדליפת הנפט החמורה ביותר בהיסטוריה האמריקאית.

 

מ-BP נמסר כי עלות ההסכם המוצע תעמוד על 7.8 מיליארד דולר, והוא כולל התחייבות של החברה לתרום 2.3 מיליארד דולר לפצות את תעשיית מאכלי הים של המפרץ. עם זאת, בחברה הדגישו כי ההסכם אינו מהווה הודאה באחריות של החברה.

 

ההסכם יפתור חלק מרכזי מהתיק המורכב, אך בכך לא תמו הבעיות המשפטיות של BP. ענקית הנפט עדיין עומדת בפני תביעות מצד הממשל האמריקאי, שעשויות להסתכם בקנסות בגובה מיליארדי דולרים. בתחילת השבוע הכריז התובע הכללי של ארצות הברית אריק הולדר כי משרד המשפטים מוכן ללכת לבית המשפט כדי לוודא שההסכמים הוגנים ומפצים את הצדדים שנפגעו.
 

כתבות קשורות:
Comments