שיא הזעזוע: הפרסומת שגורמת לבריטים להפסיק לעשן

פורסם: 18 בינו׳ 2013, 12:14 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 18 בינו׳ 2013, 12:16 ]

פרסומת חדשה שעלתה בבריטניה מראה גידול סרטני שהולך ומתפתח מהסיגריה. המטרה: לזעזע את המעשנים - ולגרום להם להיגמל. הקמפיין מבהיר: כל עישון של 15 סיגריות גורם להופעת גידול סרטני

ד"ר איתי גל, 30/12/2012

המלחמה בעישון בבריטניה מעלה הילוך: קמפיין חדש מציג גידול סרטני צומח מסיגריה של מעשן. המודעה תבהיר כי כל עישון של 15 סיגריות מעוררת צמיחת גידול סרטני.

הקמפיין החדש, במימון משרד הבריאות הבריטי, החל בימים האחרונים והוא יופיע בטלוויזיה, ברשת האינטרנט ובמודעות עד חודש פברואר. עלותו נאמדת ב-2.7 מיליון יורו, והוא ינסה להבהיל את הבריטים ולהרתיע אותם מעישון.

בפרסומת החדשה נראה בריטי מעשן כשתוך כדי הפעולה מתחילים לצמוח עוד ועוד תאי סרטן אדמדמים-צהבהבים. הקריין יבהיר כי כל עישון של 15 סיגריות גורר עמו יצירת מוטציות (עיוותים גנטיים) המביאים לצמיחת גידול סרטני בגוף.

 
ראש מינהל הרפואה הבריטי, פרופ' סאלי דיוויס, אמרה כי המעשנים עדיין אינם מעריכים מספיק את הנזקים הבריאותיים החמורים מהעישון. "אנחנו רוצים שהמעשנים יבינו שכל חפיסת סיגריות מגבירה את הסיכון לסרטן. הם יראו אדם מעשן, כשהגידול הסרטני צומח מהסיגריה, וזה מה שבאמת מתרחש בגוף", הסבירה.
הקמפיין הבריטי החדש מצטרף למלחמה כלל עולמית בעישון. בארצות הברית, באוסטרליה, בתאילנד ואפילו ברוסיה כבר החליטו כיצד יראו בקרוב החפיסות החדשות ועליהן תמונות זוועה של תוצאות העישון.
גם בישראל החליט משרד הבריאות לפרסם תמונות זוועה על חפיסות הסיגריות. את האזהרות הגרפיות על החפיסות אמורים לבחור תיכוניסטים, כחלק מפרוייקט משותף של המשרד יחד עם האגודה למלחמה בסרטן. נציגי האגודה ומשרד הבריאות יופיעו בבתי ספר, יציגו את האזהרות השונות, ובני הנוער יצביעו בעד הפרסומות האפקטיביות ביותר , אלו שלדעתם מרתיעות את בני גילם ועשויות להפחית את שיעור הצעירים המתחילים לעשן.  
מסקר שערך לאחרונה משרד הבריאות בארץ עלה כי אחוז המעשנים בקרב האוכלוסיה הבוגרת עומד על כ-20%. שיעור זה נמצא במגמת ירידה, והוא נמוך ב- 2.7% מהשנה הקודמת. שיעור הגברים המעשנים בישראל הוא 27%, ואילו שיעור הנשים המעשנות הוא כ-14.4%. צריכת הסיגריות הכוללת בישראל עומדת על כ-426 מיליון חפיסות.
 
 
 
Comments