בגלל זיהום: 400 אלף שקל קנס למפעל המיחזור

נשלח 27 ביוני 2011, 13:16 על ידי Sustainability Org

"דן מיחזור" נקנסה ע"י בימ"ש בגין עבירות זיהום אוויר. המפעל התחייב להימנע מעבירות דומות. "בשורה משמחת לתושבי האזור"

nrg מעריב | 27/6/2011 9:56
תגיות: זיהום אוויר,אכיפה סביבתית

תושבי טירה וכוכב יאיר יוכלו לנשום אוויר נקי? חברת "דן מיחזור" נקנסה השבוע ב-400 אלף שקל  על ידי בית משפט השלום בפתח תקווה בגין עבירות זיהום אויר וניהול עסק ללא רישיון. המפעל, הפועל באזור תעשייה לא מסודר סמוך לטירה ולכוכב יאיר, חתם על התחייבות בסל 800 אלף שקל שימנע מביצוע עבירות דומות בשלוש השנים הקרובות.

פסק הדין ניתן בעקבות תביעה שהגיש המשרד להגנת הסביבה כנגד המפעל, לאחר שהיווה בהמשך תקופה ארוכה מפגע סביבתי אשר גרם למפגעי אוויר קשים ולפגיעה באיכות החיים של התושבים באזור.

פסק הדין כולל תנאים סביבתיים מפורטים שהציב ודרש המשרד להגנת הסביבה למפעל על מנת לתת מענה למפגעי האוויר הנגרמים על ידיו. על פי החלטת בית המשפט, המפעל יוכל להמשיך לפעול עם המנוע הנוכחי רק יומיים בשבוע בשעות היום, וזאת למשך שנה בלבד. עוד נקבע, כי מול החברה יעמוד צו סגירה מובנה שייכנס לתוקף במידה והחברה לא תסדיר את פעילותה כחוק תוך שנתיים.

"יש בהחלטה של בית המשפט משום בשורה חשובה לתושבי האזור, שהביעו במשך שנים ארוכות את דאגתם מהשלכות הפעילות של המפעל", ציין מנהל מחוז מרכז במשרד להגנת הסביבה, גדעון מזור. לדבריו, המשרד להגנת הסביבה יפקח על יישום החלטות בית המשפט. "אי מילוי הנחיות אלו, כמוהו כבזיון בית המשפט", הוסיף מזור.
לכתבה באתר nrg
Comments