בכל זאת קרינה במכוניות המגיעות מיפן?

נשלח 8 במאי 2011, 11:48 על ידי Sustainability Org
רמת קרינה נמוכה נמצאה במשלוח של כ-2,500 מכוניות שהגיע לאחרונה לצ'ילה מיפן. ב-21 מהן התגלתה קרינה ברורה, אשר לטענת הרשויות בצ'ילה אינה יכולה לפגוע בבני אדם
ynet, 8/5/2011

היפנים מרגיעים, אך העולם חושש. עדות לרמת הקרינה הגבוהה שנמדדה לאחר קריסת הכורים בפוקושימה, התגלתה לאחרונה בכלי רכב יפנים שהגיעו מיוקוהאמה לנמל בצ'ילה, כך מדווחת AP. לטענת סוכנות הידיעות, בספינה שהעבירה כ-2,500 מכוניות למדינה הדרום אמריקנית, התגלו גם 21 כלי רכב בהם נמדדה על-ידי עובדי מכס, רמת קרינה ברורה. כל המכוניות החשודות כנגועות בקרינה נותרו בבטן האניה, לא ירדו לחוף ולא יסכנו את הסביבה, כך אמרו מקורות בממשל המקומי.

 

במהלך השבועות האחרונים דווח כי ברוסיה התגלו כלי רכב יפנים עם רמת קרינה גבוה עד פי 6 מהמקובל. מדובר בכ-50 מכוניות שהגיעו לרוסיה מיפן, ואשר הועברו לאזור מיוחד וסגור, בו לא יהוו סכנה לסביבה.


 

סגן שר האוצר הצ'יליאני, מיגואל אנחל קאסאדה, אמר כי מומחי המשרד לאנרגיה אטומית אישרו כי נמצאה רמת קרינה מסוימת בכלי הרכב שהגיעו מיפן, אך כי זו נמוכה מכדי לגרום נזק כלשהו. רמת הקרינה שנמצאה הייתה ברמה 1 עד 5, כאשר רמה 9 היא הראשונה להוות סכנה כלשהי. הודעה זו לא הרגיעה כ-100 מעובדי הנמל, אשר מחו - כך סוכנות הידיעות - כנגד המשך הטיפול באוניה הגדולה. ל-83 עובדי נמל אשר עסקו בפריקת האניה נערכה בדיקת קרינה לבקשתם, ללא כל תוצאות מדאיגות.

 

כתוצאה מגילוי הקרינה במכוניות המיובאות, הוחלט לעדכן את נהלי בדיקות הקרינה אקראיות לכל המוצרים המיובאים מיפן. כך הכריז חורחה דיאז, שר הבריאות הצ'יליאני. לדבריו, בדיקות הקרינה יערכו - כפי שהיה עד עתה - גם לכל אזרחי המדינה שחוזרים לאחר ביקור ביפן.


לכתבה באתר ynet

Comments