ניצחון משפטי ל-BP: חלק מתביעות הפיצויים בשל דליפת הנפט יידחו

פורסם: 5 באוק׳ 2013, 9:22 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 5 באוק׳ 2013, 9:23 ]

בית משפט לערעורים הורה על נוסחת פיצויים נוקשה יותר שתיטיב עם חברת הנפט, שעלויות ההתמודדות שלה עם דליפת הענק במפרץ מקסיקו ב-2010 הגיעו ל-42 מיליארד דולר

מאת רויטרס, 3/10/2013
אסדת הקידוח הבוערת של BP במפרץ מקסיקו
אסדת הקידוח הבוערת של BP במפרץ מקסיקו
צילום: רויטרס

ענקית הנפט BP זכתה לניצחון משפטי אתמול, כאשר בית משפט לערעורים בארה"ב הורה לממונה על תביעות הפיצויים נגד החברה בגין דליפת הנפט במפרץ מקסיקו ב-2010 להדק את הדרישות בהערכת תביעות. הוראה זו עשויה לחסוך לחברה מיליארדי דולרים בטווח הארוך.

בית המשפט לערעורים הורה לשופט המחוזי קרל ברבייר, שבמארס אישר את שיטות הערכת התביעות של האמון על התביעות פטריק ג'ונו, לבחון מחדש שיטות אלה. בית המשפט גם הורה לברביר להשעות את התשלומים עבור תביעות שאינן עומדות בסטנדרטים נוקשים יותר.

ב-2012 הסכימה BP לשלם פיצויים לכיסוי הפסדים כלכליים שנגרמו מהדליפה. אך היא התלוננה כי נוסחת התשלומים שגיבש ג'ונו הייתה נדיבה מדי, ופיצתה גם אנשים ועסקים שלא נגרם להם נזק. BP העריכה בתחילה כי ההסדר יעלה לה 7.8 מיליארד דולר, אך ביולי העלתה את הערכתה ל-9.6 מיליארד דולר. עד כה שולמו 3.69 מיליארד דולר, לפי אתר התביעות של ג'ונו. עד כה עלויות הפיצויים, הקנסות וניקוי המפרץ של BP כבר הגיעו ליותר מ-42 מיליארד דולר.

Comments