דרישה: הצגת נתוני הזיהום בגוש דן

פורסם: 7 במאי 2012, 5:35 על ידי: Sustainability Org

המועצה הציבורית למניעת זיהום דורשת לקבל את דוחות דגימת שפכים מכל המפעלים שדגמו איגודן ומי אזור דן בשנים האחרונות

מאת זוהר שחר-לוי, 7/5/2012
 
תגיות: שפכים,גוש דן (סביבה)
 
המועצה הציבורית למניעת זיהום דורשת תשובות: בעתירה שהגישה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד איגודן, מי אזור דן ותאגידי המים והביוב העירוניים של גוש דן, היא מבקשת לקבל מידע ודוחות בנושאי איכות הסביבה שיש ברשותם.
מי המזהם?
מי המזהם? צילום: דודו גרינשפן
העותרת לקבלת המידע היא מלר"ז, המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום, ועל בסיס חוק חופש המידע היא דורשת לקבל לידיה דוחות דגימת שפכים מכל המפעלים שדגמו איגודן ומי אזור דן בשנים 2011-2007 באזור ערי גוש דן: תל-אביב, רמת גן, בני ברק, פתח תקווה, ראש העין, חולון, בת ים, ראשון לציון, אור יהודה, יהוד ואזור.

כמו כן מבקשת המועצה להעביר לידיה העתקים של טופסי המשמורת, דוחות, תוצאות מעבדה ומכתבים שנשלחו למפעלים ולרשויות המקומיות בעניין הדגימות. בעתירה נטען כי איגודן ומי אזור דן מתנהלות לא כדין: הן מסרבות להעביר את המידע הנדרש למועצה לצורך הגשת תביעות נגד מפעלי תעשייה ומלאכה מזהמים.

עו"ד אינסה גולדנברג ממשרד עופר שפיר, המייצגת חלק מתאגידי המים והביוב הנתבעים, טענה בתגובה לעתירה כי "לכאורה העתירה מופרכת משום שהיא מבקשת מגורמים ציבוריים לספק מידע לגורם פרטי בניגוד לחוק חופש המידע ומבלי שהתקבלה הסכמתם של בעלי התעשייה והמלאכה. כל זאת לטובת עמותה פרטית המבקשת להפיק רווחים מתביעות נגד מפעלים".
 
Comments