הכל ברור? רותם אמפרט עונה לתושבי ערד

נשלח 10 במרץ 2011, 11:25 על ידי Sustainability Org

החברה המתכננת כריית פוספטים סמוך לערד יוצאת למאבק. העלתה אתר אינטרנט המבקש, לטענתם, להציג את המידע המלא אודות האתר המדובר בשדה בריר. האם חוות הדעת של משרד הבריאות מופיעה בו?

nrg מעריב | 10/3/2011 10:48
תגיות: ערד (סביבה), שדה בריר, רותם אמפרט

המאבק על שדה הפוספסטים סמוך לערד עולה מדרגה: הבוקר (ה') השיקה חברת "רותם אמפרט נגב בע"מ" אתר אינטרנט בשם "הכל ברור", המבקש להציג את עמדתם המלאה בנוגע לכרייה המתוכננת של פוספט בשדה בריר. לטענת החברה "המידע מוצג בצורה שקופה, פתוחה ומהימנה".

שדה בריר.
שדה בריר. "באמצעות האתר ניתן יהיה לקיים דיון ענייני" צילום: פלאש 90

לדברי החברה, האתר יאפשר לגולשים לעיין בתסקיר ובמסמכים נוספים הנוגעים להשפעת הפעילות במכרה על בריאות הציבור ואיכות הסביבה. ברותם אמפרט מאמינים כי באמצעות האתר ניתן יהיה לקיים דיון ענייני, מקיף ופתוח בנושא שדה בריר ולאפשר לגולשים לקבל תמונה רחבה בנושא.

האתר עולה לאוויר כשבוע לאחר שהתושבים וארגוני הסביבה עתרו לבג"ץ בדרישה לפרסם את חוות הדעת שהזמין משרד ראש הממשלה בנוגע להקמת מכרה הפוספטים באזור. חוות דעת שסותרת, ככל הנראה, את עמדת משרד הבריאות, המתנגד להקמת המכרה. באתר החדש לא מצאנו, נכון לרגע זה, את חוות הדעת של משרד הבריאות שמזהירה מפני תחילת העבודות במקום.

בעתירתם דורשים התושבים שבית המשפט יורה למזכיר הצבאי של ראש הממשלה להפסיק להפעיל, כביכול, לחץ על משרד הבריאות לשנות את עמדתו המקצועית נגד המכרה ולחשוף את הסיבות מדוע הופעל, כביכול, לחץ כזה.

כזכור, לאחרונה סיימו הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות לגבש את עמדת המקצועית המתנגדת להקמתו של מכרה הפוספטים. זאת לאור הסכנות הצפויות לחייהם ולבריאותם של תושבי האזור. בעתירתם טוענים העותרים כי לאחר גיבושה הסופי של עמדת משרד הבריאות, פנה המזכיר הצבאי של ראש הממשלה לסגן סגן הבריאות וביקש לשנות את עמדתן המקצועית. הדברים פורסמו לאחרונה בתחקיר מקיף שערך ערוץ 10 בנושא.

לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:
אתר האינטרנט 'שדה בריר' שהעלתה רותם אמפרט
Comments