אחרי 3 חודשים: דליפת הענק במפרץ נעצרה

פורסם: 18 ביולי 2010, 21:17 על ידי: Sustainability Org

חברת BP, העומדת מאחורי דליפת הנפט במפרץ מקסיקו, הודיעה כי הצליחה לעצור את שטף הנפט. אובמה: זה סימן חיובי, אבל צריך לחכות

סוכנויות הידיעות | 16/7/2010 2:30
סוף לדליפת הענק? חברת האנרגיה BP, האחראית לדליפת הנפט במפרץ מקסיקו ולאסון האקולוגי באיזור, הודיעה אמש (ה') כי לאחר כמעט שלושה חודשים שבהם זרמו כמויות עצומות של נפט גולמי למימי המפרץ והשמידו מיליוני בעלי חיים ימיים – זרם הנפט פסק.

הבאר לאחר הנחת המכסה החדש שמנע את זרימת הנפט. בתמונות מהחודשים  האחרונים נראה זרם סמיך של נפט גולמי פורץ אל מי הים.
הבאר לאחר הנחת המכסה החדש שמנע את זרימת הנפט. בתמונות מהחודשים האחרונים נראה זרם סמיך של נפט גולמי פורץ אל מי הים. צילום: אי-פי
על פי הערכת החברה, כ-184 מיליון גלונים של נפט גולמי (697 מיליון ליטר) זרמו למימי המפרץ בחודשים האחרונים. אמש הגיעו אנשי חברת BP למסקנה שלפיה המכסה החדש שהתקינו השבוע בחור הקידוח – 75 טונות משקלו – הצליח לעצור את שטף הנפט. ב-48 השעות הקרובות תיערך בדיקה על מנת לוודא כי המכסה אכן עובד ביעילות.

עם זאת, מומחי קידוח מעריכים כי ייתכן שסתימת באר הנפט התת מימית עלולה ליצור לחץ על בארות אחרות ולהביא להתפרצותן. כעת בוחנים אנשי חברת BP את רמת הלחץ מסביב למכסה, בניסיון לאתר דליפות חדשות ולפעול בהתאם.

"עלינו להיות זהירים. ייתכן שהממצאים יעלו שעלינו לפתוח את הבאר מחדש", אמר בהקשר זה סגן נשיא BP, קנת וולס. נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, שמר גם הוא על אופטימיות מסויגת. "זה סימן חיובי, אבל אנחנו עדיין בשלב בחינת המצב החדש", אמר.

לכתבה באתר nrg
Comments