הופסקו עבודות פינוי הקרקע המזוהמת בנחל צין

נשלח 8 באוג׳ 2011, 8:43 על ידי Sustainability Org

המועצה האזורית רמת נגב הורתה על הפסקת הפינוי. הסיבה: הקרקע פונתה לאתר שאינו יכול להתמודד כראוי עם הזיהום

אורי בינדר | 8/8/2011 16:02
תגיות: נחל צין, דליפת דלק,שיקום קרקעות מזוהמות

המועצה האזורית רמת נגב הוציאה הבוקר (ב') צו להפסקת העבודות לפינוי האדמה המזוהמת בדלק בנחל צין.  כזכור, פגע טרקטור לפני כחודש בצינור דלק של חברת קצא"א (קו צינור הדלק אילת-אשקלון), וכתוצאה מכך כמיליון ליטר של דלק סילונים נשפכו לאפיק נחל צין.

הבהלה לזהב: טלנובלת דלק בנחל צין
קרב מסוכן: איפה יוטמנו החומרים המזהמים?

עבודות השיקום בנחל צין
עבודות השיקום בנחל צין צילום: יהודה לחיאני

לידי המועצה הגיע מידע, לפיו, במקום לפנות את האדמה המזוהמת בדלק לאתר הפסולת אפעה, החליטו גורמים שונים לחסוך כסף ולמצוא שיטות זולות יותר לטפל בקרקע המזוהמת. ראש המועצה האזורית רמת נגב, שמואל ריפמן, גילה כי התהליך אינו מתבצע כשורה והורה היום על הפסקת העבודות.

מומחים בנושא ציינו, כי אם לא תטופל הקרקע המזוהמת עד החורף, יגרמו מי השיטפונות בחורף להעלאת הדלק שנספג בקרקע לאפיק הנחל והזיהום יגדל עוד יותר.

מקצא"א נמסר בתגובה: "חברת קצא"א פועלת במקצועיות תוך השקעת משאבים רבים על מנת להחזיר את המצב לקדמותו, ובהתאם לכל החוקים והנהלים. בשלב זה רוב עבודת הפינוי בנחל צין בוצעה והחומר המפונה מרוכז ברמת ציפורים. חברת קצא"א קיבלה אישור כתוב מהועדה המקומית המאפשרת לה טיפול ביולוגי באתר

רמת ציפורים, אולם אתמול הוחלט בישיבה משותפת כי אישור זה הינו בסמכויות הועדה המחוזית וכעת אנו ממתינים להחלטה באם החומר המפונה יטופל ברמת ציפורים ו/או יועבר לאתר אחר. ההחלטה אמורה להתקבל הימים הקרובים".

בקצא"א מדגישים כי העבודות בנחל צין עצמן נמשכות.

לכתבה באתר nrg
Comments