נייק מצטרפת לפומה: לא תזהם את מי סין

נשלח 21 באוג׳ 2011, 13:10 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 21 באוג׳ 2011, 13:16 ]

ענקית הספורט התחייבה שלא להשליך חומרים מזהמים למקורות המים. בגרינפיס מתחייבים להמשיך במאבק. אחרי נייק ופומה, על הכוונת: אדידס

nrg מעריב | 18/8/2011 14:33
תגיות: סין (סביבה), זיהום מים, גרינפיס

הישג גדול לארגון גרינפיס העולמי: ענקית הספורט נייק התחייבה היום (ה') לעצור את השלכת החומרים לנהרות סין עד לשנת 2020. זאת בעקבות קמפיין גדול של גרינפיס. נייק מצטרפת לפומה שכבר הודיעה לפני שלושה שבועות הודעה דומה. כעת, הלחץ בנושא יופנה בעיקר לאדידס.

המחאה מתפשטת: גרינפיס נגד ענקיות הספורט
מחאה מתפשטת. קמפיין גרינפיס נגד נייק באמסטרדם

כזכור, לפני חמישה שבועות חשף גרינפיס את דוח "כביסה מלוכלכת" בו הוא נתגלה כי תעשיית הטקסטיל הסינית היא המקור לחומרים הרעילים הפוגעים במקורות המים בסין. אתמול קיבלו פעילי הארגון בשורה חשובה, עם הודעת ההתחייבות של נייק.

החברה הצהירה גם כי תגלה שקיפות מלאה בנוגע לחומרים המסוכנים בהם עושים שימוש הספקים והמפעילים שלה, זאת במסגרת דרישת גרינפיס ל"זכות הציבור לדעת". כמו כן, התחייבה נייק לעשות שימוש בפופלאריות, הניסיון ויכולת ההשפעה שלה על שוק הביגוד העולמי על מנת לעצור את השימוש בחומרים מסוכנים.

"נייק מראה מנהיגות אמיתית על ידי הכוונה לנקות את ה'כביסה המלוכלכת שלה'", אמר מרטין הוסיק מארגון גרינפיס.

לדבריו, גרינפיס יבדוק ויעקוב אחר תוכנית היישום של נייק על מנת לוודא שמדובר בהתחייבות רצינית להסיר חומרים מסוכנים מכל שרשרת הייצור שלה.

בתוך כך, אדידס קיבלה השבוע דחיפה משמעותית על ידי פעילי הארגון, כשתלו שלטים הקוראים לה לפעול בנושא במהלך המשחק בין ברצלונה לריאל מדריד. במשחק אגב, הפסידה הקבוצה (ריאל מדריד) שלבשה את מדי אדידס לקבוצה שלבשה את מדי נייק (ברצלונה).

לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:
תחקיר גרינפיס: תעשיית הטקסטיל הסינית פולטת חומרים רעילים למקורות המים
Comments