יפן: מים רדיואקטיביים זורמים מפוקושימה לים

נשלח 2 באפר׳ 2011, 1:06 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 2 באפר׳ 2011, 1:13 ]
מים רדיואקטיביים ברמה גבוהה דולפים לאוקיינוס השקט דרך פיר בטון שנסדק בכור מספר 2 בפוקושימה. סוכנות הגרעין היפנית הודיעה כי חברת TEPCO תשפוך בטון על הפיר
סוכנויות הידיעות,2/4/2011

מים רדיואקטיביים זורמים לאוקיינוס השקט: החברה המפעילה את מתקן הגרעין היפני פוקושימה, שנפגע קשות בעקבות רעש האדמה בחודש שעבר, הודיעה הבוקר (שבת) כי גילתה שמים רדיואקטיביים ברמה גבוהה נוזלים מכור מספר 2 לאוקיינוס דרך פיר בטון שנסדק.

מחברת TEPCO נמסר כי הקרינה בפיר עומדת על 1,000 מיליזיוורט. חשיפה ל-500 מיליזוורט לפרק זמן קצר עלולה להגביר את הסיכון לחלות בסרטן. ייתכן שמדובר במקור לקרינה שהתגלתה במי הים לאחרונה.

סוכנות הגרעין היפנית הודיעה כי TEPCO תשפוך בטון על הפיר כדי להפסיק את הדליפה. "עם עליית רמת הקרינה במים ליד המתקן, ניסינו להבין את הסיבה למה, ובקונטקסט הזה, זה יכול להיות מקור אחד. אנחנו בודקים דגימות של מים מהפיר ומהים ליד המתקן, ואנחנו באמת לא יכולים לדעת בוודאות עד שנבחן את התוצאות", אמר הידהיקו נישיאמה, סגן מנהל סוכנות הגרעין.

מוקדם יותר הודיעה החברה כי המאמצים להשיג שליטה מחודשת על ששת הכורים בפוקושימה נמשכים כל העת. בנוסף, TEPCO שופכת שרף על הנשורת הרדיואקטיבית, כדי למנוע ממנה להתפזר ברוח.

עיתון יפני דיווח בסוף השבוע כי ממשלת יפן מתכוונת להשתלט על החברה בעקבות משבר הגרעין, אך ראש הממשלה נאוטו קאן אמר כי היא תישאר בידיים פרטיות - למרות שתזדקק לסיוע פיננסי מהממשלה כדי להתמודד עם השלכות האירועים האחרונים.

כ-28 אלף בני אדם נהרגו או מוגדרים נעדרים בעקבות רעש האדמה והצונאמי שפקדו את יפן ב-11 במרס. יותר מ-166 אלף בני אדם חיים במקלטים. הנזק מוערך בכ-300 מיליארד דולר, מה שהופך את האסון ליקר בהיסטוריה. הנזק שגרמה סופת ההוריקן קתרינה בארצות הברית בשנת 2005, לשם השוואה, הוערך ב-81 מיליארד דולר.

לכתבה באתר ynet


כתבות קשורות:
זזים מערבה: אוסאקה מסומנת כבירת התעשייה החדשה של יפן
נשורת רדיואקטיבית מיפאן התגלתה בישראל בריכוז זעיר; אין סכנה לציבור
יפן: חומר רדיואקטיבי במי השתייה בטוקיו
קרינה רדיואקטיבית נמצאה במי ברז בטוקיו
רעידת האדמה ביפן; פיצוץ בכור הגרעיני הוביל לדליפה רדיואקטיבית
חנויות ומסעדות באסיה הפסיקו למכור מוצרי מזון מיפן עקב החשש מחומרים רדיואקטיביים
אדמה משוגעת: רק עוד שנים נגלה את השפעות הדליפה הגרעינית
פרופ' לוריא על יפן: "אסון גדול יותר מהכור בצ'רנוביל"
אסון, טבע: צ'רנוביל היא גן עדן
אנרגיה גרעינית חוזרת לאופנה – גם בישראל?
דברים שלומדים בצ'רנוביל: התכה היא רק ההתחלה
מפלס הדאגה ביפאן עולה: הזיהום מפוקושימה מתפשט למי הים ולקרקע
Comments