דליפה? זיהום? שרה פיילין רוצה רק לקדוח

פורסם: 10 במאי 2010, 0:46 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 9 בספט׳ 2011, 2:50 ]
שרה פיילין מאשימה את חברות הנפט הזרות בזיהום במפרץ מקסיקו. "למדו מהניסיון של אלסקה", כתבה בטוויטר, וקראה לעוד קידוחי נפט בים - ובלבד שחברות אמריקניות יעשו את העבודה
AFP, 6/5/2010

הדיווחים על דליפת הנפט במפרץ מקסיקו והחשש מפני אסון אקולוגי חמור לא עושים רושם רב על שרה פיילין - חביבת השמרנים בארצות הברית, ותומכת נלהבת בהמשך חיפושי הנפט בים. אם שואלים אותה, כל הזיהום הזה נגרם רק בגלל שאמריקה שבויה בידיהן של חברות הנפט הזרות.

"אנשי המפרץ - למדו את הלקח של אלסקה עם חברות נפט זרות. אל תסמכו עליהם...", כתבה מי שהייתה מועמדת הרפובליקנים למשרת סגנית הנשיא ל-143 אלף העוקבים אחריה בטוויטר.

פיילין לא נקבה בשם המפורש, אבל היא מתכוונת לחברות נפט זרות, בדומה לחברה הבריטית BP, שהפעילה את אסדת הקידוח שטבעה במפרץ מקסיקו וגרמה לדליפת נפט חמורה. בכל יום נפלטים מבאר הנפט הפרוצה כ-200 אלף גאלונים של נפט. רק היום (ה') ייעשה מאמץ אמיתי ראשון לבלום את הדליפה, קילומטר וחצי מתחת למים.

פיילין הייתה בעבר מושלת אלסקה, שם אירע כזכור אסון הנפט החמור בתולדות ארצות הברית. המכלית אקסון ולדז עלתה ב-1989 על שרטון, שפכה 11 מיליון גאלונים של נפט גולמי למפרץ הנסיך וויליאם, וקטלה מיליוני ציפורים, יונקים ימיים, דגים ובעלי חיים אחרים.

אבל העובדה הזו לא הפריעה לה מאוחר יותר לצבור פופולריות רבה בעזרת הסיסמה "Drill, baby, drill!" - קריאת עידוד לקידוחי נפט בים, שהתעלמה לחלוטין מהנזקים הסביבתיים הכרוכים בכך.

היום, עם שאיפות פוליטיות גדולות הרבה יותר, פיילין נשמעת מתונה מעט יותר, אבל לא שינתה את עמדותיה: "כולנו נדהמנו והצטערנו לשמוע על האירועים הטראגיים במפרץ מקסיקו", היא כתבה בשבוע שעבר ל"חברים" שלה בפייסבוק. "אנו עדיין תומכים בפיתוח אחראי שכולל בתוכו קידוחים למאגרי אנרגיה... אף מאמץ אנושי אינו חף מסיכון", הוסיפה.

היא הסבירה שהיא עדיין עומדת מאחורי הסיסמה הקוראת לקידוחי נפט, אבל לא מתוך זילזול בהשלכות הסביבתיות אלא בגלל הרצון שלה להבטיח את העצמאות האנרגטית של ארצות הברית. היא רוצה להפסיק את התלות של אמריקה בנפט ממקורות מפוקפקים בחו"ל. "יותר נפט מקומי יהפוך אותנו לבטוחים יותר, משגשגים יותר ולאומה שלווה יותר", כתבה.
 
לכתבה באתר ynet

כתבות קשורות


Comments