תיירות ללא עשן: העישון ייאסר באתרי ניו יורק

פורסם: 19 בספט׳ 2010, 2:50 על ידי: Sustainability Org

חוק חדש יאסור בקרוב על עישון במוקדי התיירות המובילים של ניו יורק, וביניהם הטיימס סקוור, החופים והטיילות וכן הפארקים הציבוריים. העונש: קנס של 250 דולר

צח יוקד | 16/9/2010 9:12
חוק חדש יאסור בקרוב על עישון באתרים רבים בעיר ניו-יורק, כך הודיע אתמול ראש העיר מייקל בלומברג. החוק צפוי לאסור עישון בכמה ממוקדי התיירות המובילים בעיר, ביניהם אזור הטיימס סקוור, הפארקים הציבוריים, החופים והטיילות השונות.

"המדע אמר את דברו בבירור", אמר בלומברג, "חשיפה ממושכת לעשן סיגריות באופן פאסיבי, בין אם אתה במקום סגור או בחוץ, מזיקה לבריאות. היום אנו נוקטים פעולה בעניין זה".

"ברגע שהחקיקה תאושר, כל הניו יורקים יוכלו ליהנות מהליכה בפארק או מבילוי בחוף הים מבלי לשאוף עשן", הוסיפה דוברת העירייה קריסטין קווין. "החוק יציל חיים".
צילום: AFP
אזור ללא עישון: טיימס סקוור בניו יורק צילום: AFP

כצפוי, לא כולם מרוצים מהחוק החדש. "החוק מבוסס על אידיאולוגיה של 'אל תעשן'. אין שום הוכחה מדעית שעישון בשטחים פתוחים מזיק לזולת", אומר אודרי סילק, מייסד קבוצת זכויות המעשנים NYC C.L.A.S.H. ואילו שוטר לשעבר בעיר טוען כי "לא יהיה ניתן לרדוף אחר אנשים שינסו לקחת שאכטה במקומות כמו הטיימס סקוור".

למרות

זאת החוק החדש אמור להיכנס לתוקפו לאחר שיעבור את הצבעת מועצת העיר, בה יש לראש העיר בלומברג תמיכה נרחבת.

בלומברג נחשב לאחד מראשי המאבק לשימור איכות הסביבה, האיש שהכריז מלחמה על העישון במקומות סגורים וחלוץ המאבק נגד השמנת יתר. העונש למי שייתפס כשהוא מעשן במקומות שהוגדרו יהיה קנס של 250 דולר.
צילום: AFP
אווה פורטר מלוס אנג'לס מעשנת ב''קארמה'', אחד הברים בהם עדיין מותר לעשן בניו יורק צילום: AFP

לכתבה באתר nrg

Comments