יפאן אוסרת את הכניסה לאזור הסמוך לכורים בפוקושימה

נשלח 22 באפר׳ 2011, 2:59 על ידי Sustainability Org
עודכן ב- 08:47 22/04/2011

מאת קית ברדשר, ניו יורק טיימס

טוקיו. במשך שבועות התאמצה ממשלת יפאן למנוע בהלה בציבור היפאני מסכנת הקרינה הנפלטת מתחנת הכוח הגרעינית בפוקושימה. ואולם עתה, מתמודדת הממשלה עם בעיה הפוכה: החשש בציבור התפוגג עד כדי כך שאזרחים רבים מנסים לחזור לאזור המפונה.

מזכיר הממשלה, יוקיו אדאנו, הודיע אתמול כי לא תותר כניסה לאזור בטווח של כ-20 קילומטרים מתחנת הכוח ללא אישור מהרשויות. אדאנו פרסם את ההודעה לאחר שתושבים החלו לשוב לבתיהם כדי לקחת את חפציהם, ועיתונאים זרים החלו להיכנס לאזור.

הממשלה גם עודדה אזרחים לעזוב יישובים מרוחקים יותר, הנמצאים במרחק 20 עד 30 קילומטרים מהתחנה, ואפילו חמש ערים רחוקות עוד יותר שנחשפו לרמות קרינה חריגות עקב רוחות וגשמים. ואולם, הממשלה אינה מתכוונת לאסור על התושבים כניסה לאזורים מרוחקים אלה. לפי נתוני הממשלה, כ-78 אלף בני אדם התגוררו באזור שפונה ברדיוס של עד 20 קילומטרים מתחנת הכוח. הפעילות הגוברת באזור מעוררת חשש בקרב המפונים, שרובם שוהים במרכזי פינוי, שמא יבזזו את בתיהם בהיעדרם - אם כי עד כה לא היו דיווחים על מעשי ביזה. כ-62,400 אנשים התגוררו לפני התאונה בטווח שבין 20 ל-30 קילומטרים מתחנת הכוח. בתחילה נאמר להם להישאר בבתיהם, אולם בהמשך נתבקשו להתפנות מרצונם.

לכתבה בהארץ
Comments