סטיבן הוקינג: המין האנושי מוכרח להתנחל בחלל

פורסם: 11 באוג׳ 2010, 20:50 על ידי: Sustainability Org
התפוצצות האוכלוסין, המשאבים המדלדלים והסכנה שהעולם יחרב בעימות גרעיני, הובילו את סטיבן הוקינג, האסטרופיזיקאי המפורסם בעולם, לתובנה שהמין האנושי חייב להתפשט מחוץ לכדור הארץ אם ברצונו לשרוד ולהקים מושבות בחלל
AFP, תאריך פרסום: 10/8/2010

הסיכוי היחידי של המין האנושי לשרוד בטווח הארוך, לנוכח הידלדלות המשאבים על כדור הארץ והאיומים החדשים שניצבים בפניו, הוא על ידי הקמת מושבות בחלל - כך טוען הפיזיקאי המפורסם סטיבן הוקינג.

 

"אסור לגזע האנושי לשים את כל הביצים שלו בסל אחד או על כוכב אחד", אמר הוקינג לאתר "Big Think". "הסיכוי היחיד שלנו לשרוד הוא להמשיך לחיות על כדור הארץ אך במקביל להתפשט לחלל".

 

הוקינג הזהיר כי המין האנושי עתיד להתמודד עם שורה של אירועים שיאיימו על עצם קיומו, כמו למשל משבר הטילים בקובה שאירע בשנת 1962, שכמעט והביא למלחמה גרעינית.

 

"אנו נכנסים לעידן של סכנה גוברת", אמר הוקינג. "האוכלוסייה שלנו והשימוש שאנו עושים במשאבים הסופיים של כדור הארץ גדלים בקצב מהיר, יחד עם היכולת הטכנית שלנו לשנות את הסביבה לטוב ולרע".

 

לצאת מהכדור
קולוניאליזם - הדור הבא / אמנון כרמל, "אודיסאה"
אין מנוס. השלב הבא בהתפתחות האנושות יהיה יציאה אל מחוץ לכדור הארץ והתיישבות בחלל. לא מדובר במותרות, אלא בהכרח קיומי. אמנון כרמל חוזר אל הסיפור ההיסטורי המרתק של ההתיישבות הראשונה של בני אדם באי הפסחא וממשיל משל לכולנו - על טריטוריה, הגירה וניהול נכון של משאבים
לכתבה המלאה

לכן, אם ברצוננו לשרוד גם אחרי המאה הבאה "עתידנו נמצא בחלל", סיכם המדען, "זו הסיבה שאני תומך בטיסות מאוישות לחלל".

 

האמירה של הוקינג מצטרפת לשורה של אזהרות שהשמיע המדען במהלך השנה החולפת. בסדרת טלוויזיה ששודרה לאחרונה הוא אמר כי על האנושות להימנע מיצירת קשר עם חייזרים בכל מחיר, משום שהתוצאות של מפגש כזה עלולות להיות הרסניות.

 

 

Comments