כנס אשדוד לקיימות: דו"ח מהפכת האנרגיה

פורסם: 21 באפר׳ 2013, 4:05 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 21 באפר׳ 2013, 4:06 ]

ראש ממשלת צרפת לשעבר וראש עיריית בורדו בהווה, אלן ז'ופה, יהיה אורח הכבוד; הכנס יעסוק גם בנושא הקיימות בשלטון המקומי לקראת הבחירות המוניציפליות

    דהמרקר, 21/4/2013

כנס אשדוד השני לקיימות שייערך השבוע ביום שלישי, יחשוף את דו"ח מהפכת האנרגיה של ארגון גרינפיס העולמי, שבוחן בפעם הראשונה את משק האנרגיה הישראלי. הדו"ח יוצג על ידי סטיבן טסקר, מנהל קמפיין אנרגיה מתחדשת בגרינפיס. את הכנס יפתח השר החדש להגנת הסביבה, עמיר פרץ.

ראש ממשלת צרפת לשעבר, אלן ז’ופה, יהיה אורח הכבוד של הכנס. ז'ופה, המשמש כיום ראש עיריית בורדו, יציג בכנס את חזון העיר המקיימת שהוא מקדם בשנים האחרונות שבמרכזו מעבר לנסיעה באופניים. אחריו יקיים גדעון ברומברג, מנכ"ל ידידי כדור הארץ ראיון אחד על אחד עם נציג ממשלת ירדן, סעיד אבו המור, יו"ר ועדת המים המשותפים. הראיון יעסוק במצב המים בירדן וביחסים עם ישראל. השיחה תכלול דיון על פרוייקט תעלת הימים וחלופות אליו, שיקום הירדן הדרומי, התפלה בעקבה ואספקה לאילת.

אלן ז'ופה, אורח הכבוד של כנס אשדוד לקיימות
צילום: אי-פי


הכנס יעסוק גם בנושא הקיימות בשלטון המקומי לקראת הבחירות המוניציפליות. במסגרת זו, ינחה העיתונאי אביב לביא דיון מיוחד שיעסוק בנושאי שיתוף ציבור וערים מקיימות. בדיון ישתתפו בין היתר ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ', ראש מועצת שוהם גיל לבנה, ומנכ”לית ומנהלת המרכז לקיימות מקומית, דר' אורלי רונן. 

העיתונאית קרן מרציאנו תנחה דיון שיעסוק בכלכלה ירוקה. בדיון ישתתפו, בין השאר, מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה עו"ד אלונה שפר, מנכ”ל התאחדות התעשיינים אמיר חייק. את הכנס תנעל העיתונאית מיקי חיימוביץ’ בהרצאה "בין קיימות למיטלס מאנדיי", שתעסוק במשמעויות של צריכת מזון מקיים.

כנס אשדוד לקיימות, שמקיימת עיריית אשדוד בשיתוף קבוצת "הארץ", מבקש להעלות לסדר היום הציבורי את היערכות מדינת ישראל לקידום נושא הקיימות והסביבה, תוך התעמקות בהקשריו החברתיים, הכלכליים והסביבתיים. בכנס משתתפים פעילים סביבתיים, אנשי מקצוע, נבחרי ציבורי ואנשי תקשורת מתוך מטרה להציב את הנושא על סדר היום הציבורי, לעודד שיתופי פעולה ולהציג עקרונות משותפים שיתרמו בעתיד לעיצוב המדיניות ודרכי המעשה שיסייעו לקידום הקיימות בישראל.

לכתבה בדהמרקר

Comments