דרושים מדענים הרפתקנים

פורסם: 18 בפבר׳ 2012, 9:13 על ידי: Sustainability Org
02/02/2012 מאת אוהד קרני
 

על פי ממרה המשויכת לביסמארק "ישנם שני דברים שאינך רוצה לדעת כיצד מכינים – נקניקיות והחלטות ממשלה". רצה הגורל ובחודשים האחרונים התוודעתי מקרוב לעבודת ההכנה של אחת משתי הקטגוריות הללו ואני לא מתכוון לנקניקיות… מאז חודש אוקטובר האחרון אני מלווה את גיבוש התוכנית הלאומית לצמיחה ירוקה במשרד להגנת הסביבה. אלו הם חודשים ארוכים ואינטנסיביים, עמוסי עבודה, בהם אני מייחל פעם אחר פעם לתוספת של שעות ליממה. בהחלט אפשר לומר בדיפלומטיות שאני מתחיל להבין למה אבי האומה הגרמנית התכוון, על אף שאני לא מסכים עם המסקנה.

כניסתי לעולם השירות הציבור, לאחר שנים באקדמיה ובשוק הפרטי, נעשתה במסגרת תוכנית "ממשק" של האגודה לאקולוגיה ומדעי הסביבה ואוניברסיטת תל אביב. במסגרת מיזם זה משתלבים אנשי מדע כיועצים מומחים במשרדי ממשלה שונים, במטרה לסייע בקבלת החלטות מדיניות ציבורית מושכלות המבוססות על חשיבה והבנה מדעית. התוכנית קיבלה את השראתה מהמודל של תוכנית העמיתים היוקרתית של האגודה האמריקאית לקידום המדע (AAAS), הפועלת מזה ארבעה עשורים. במסגרת התוכנית האמריקאית מדי שנה משתלבים מדענים בתפקידי מפתח בסוכנויות פדרליות, במשרדי הממשלה ובקונגרס. מרבית בוגרי התכנית ממשיכים לשרת לאחר מכן בזרועות הממשל השונות.

בימים אלו מתחילים המיונים למחזור השני של תוכנית ממשק. אם אתם מדענים צעירים ומבריקים, בעלי אוריינטציה סביבתית ודוקטורט או פוסט דוקטורט במדעי הטבע, המעוניינים להתנסות בהרפתקה מאתגרת במגזר הציבורי, או אם אתם מכירים מישהו העונה לתיאור זה, ממשק היא התוכנית בשבילכם. ניתן להגיש מועמדות להשתתפות בתוכנית עד ה-21 במרץ. שיהיה בהצלחה!

ממשק ליישום מדע בממשל

 

Comments