אייל רוזנר מונה לראש התכנית הלאומית לפיתוח תחליפי נפט

פורסם: 20 במאי 2012, 6:35 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 14 בינו׳ 2013, 6:43 ]

פרופ' קנדל: יותר מ-100 חברות וסטארט אפים בישראל פועלים לפיתוח תחליפי נפט

מאת מוטי בסוק, 20/5/2012
 

הממשלה אישרה היום פה אחד, את הצעת רה"מ, בנימין נתניהו, למנות את אייל רוזנר לראש התכנית הלאומית לפיתוח טכנולוגיות המקטינות את השימוש הלאומי בנפט.

רוזנר (46), יוצא חיל הים, בוגר תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במינהל עסקים, שניהם מאוניברסיטת ת"א, היה בשנים האחרונות יועץ למשרד המדע ולסוכנות החלל הישראלית.

התכנית הלאומית לפיתוח טכנולוגיות המקטינות את התלות של ישראל בנפט אושרה בממשלה בתחילת 2011. הוקצבו לה 1.4 מיליארד שקל לתקופה של 10 שנים.

נתניהו אמר היום בישיבת הממשלה כי "אנו פועלים במאמץ לאומי לפיתוח ועידוד של טכנולוגיות המקטינות את התלות של ישראל בנפט. לצורך זה הוקם צוות היגוי ברשות פרופסור יוג'ין קנדל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה. הצוות גיבש עם עוד עשרה משרדי ממשלה, תוכנית לאומית להקטנת השימוש הלאומי בנפט".

שר האנרגיה והתשתיות, עוזי לנדאו, אמר כי משרדו פועל לעידוד סטארט אפים ומחקר לפיתוח דלקים מבוססי גז טבעי לתחבורה. הוא מקווה כי תוצאת המחקרים יוצגו לממשלה עד סוף שנה זו.

קנדל ציין כי צוות ההיגוי בראשותו פועל לפיתוח תחליפי נפט הן בתחום המחקר האקדמי והן בעידוד סטארט אפים. לדבריו, בארץ פועלים יותר מ-100 חברות וסטארט אפים הנמצאים בשלבי פיתוח שונים לפיתוח תחליפי נפט.

לכתבה בדהמרקר


כתבות קשורות:
Comments