היעדים של הממשלה ל-2012: ציונות, תיירים, מקומות עבודה וקידוחי גז

פורסם: 13 במרץ 2012, 6:47 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 13 במרץ 2012, 6:48 ]

תוכניות העבודה של 23 משרדי ממשלה ל-2012 ולטווח הארוך יוצגו השבוע בכנס השנתי של מנכ"לי המשרדים, זו השנה השנייה ברציפות ■ בין היעדים: יישום המלצות ועדת טרכטנברג וועדת הריכוזיות, שיפור בהישגי התלמידים, הוספת עשרה קידוחי גז חדשים והיערכות לקליטת 4 מיליון תיירים ■ מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר: "תוכניות העבודה יחזקו את המשילות בישראל"

 
23 המנכ"לים של כל משרדי הממשלה יעזבו השבוע את משרדיהם ויתכנסו במשך יומיים במלון ממילא בירושלים; המטרה: הצגת תוכניות העבודה של משרדיהם ל-2012. בכנס יוצגו תוכניות העבודה, יעדי המשרדים, הצפי לתפוקות, התקציבים ולוחות הזמנים של כל משרד ומשרד. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ינעל את הכנס בנאום שיישא בפני משתתפיו ביום שלישי בערב.

זו השנה השישית שמשרדי ממשלה מציגים את תוכניות העבודה שלהם בכנס סגור. עם זאת, זוהי רק השנה השנייה שבה הממשלה מפרסמת לציבור הרחב את תוכניות העבודה לקראת הכנס.

בהקדמה לספר עב הכרס הכולל את תוכניותיהם של משרדי הממשלה לשנה הקרובה, כותב מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר: "הממשלה הנוכחית מבחינה היטב בצורך בחיזוק המשילות ובמשמעויות האופרטיביות הנובעות ממנה. פרסומו של ספר תוכניות העבודה הוא דוגמה לחיזוק מהשורש של נושא המשילות, ומצביע על עבודת מטה תכנונית בכלל משרדי הממשלה. לאט-לאט אנו רואים ממשלה החושבת על תוצאות, על האופן שבו היא רוצה לשנות מציאות, וכל אלה בעולם ברור של מטרות, יעדים ומשימות מוגדרות".

לצד דיונים על תוכניות העבודה של משרדי הממשלה, יתקיימו בכנס פאנלים והרצאות בשורה של נושאים, כמו מנועי צמיחה ותחרויות במשק, שוק הדיור, מגזר המיעוטים, צמיחה ירוקה, ניהול מבוסס תוצאות במגזר העסקי וחסמים בעבודת הממשלה. תוכניות העבודה הממשלתיות יועלו בימים הקרובים לאתר אינטרנט ייעודי (plans.gov.il) במטרה להגביר את הנגישות של התכנון הממשלתי לבעלי עניין שונים.

להמשך הכתבה בדהמרקר...

5 יעדים עיקריים של משרד האנרגיה והמים:
5 יעדים עיקריים של המשרד להגנת הסביבה:
5 יעדים עיקריים של משרד התחבורה והתשתיות הלאומיות
 
 
 
Comments