הרצליה: גופי איכות הסביבה בהרצליה יזכו לתמיכה

פורסם: 9 בינו׳ 2015, 11:47 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 9 בינו׳ 2015, 11:51 ]
מאת שרון יונתן, 7/1/2015

במסגרת התבחינים לתמיכות לשנת 2015 שאישרה מועצת העיר הרצליה נכלל לראשונה תבחין שעניינו תמיכות בגופי איכות הסביבה. ע''פ התבחין העירייה תיתן סיוע למוסדות ציבור אשר פועלים בתחום איכות הסביבה והקיימות, בנושאים של חסכון במשאבים, קרקעות מזוהמות, גזי קרקע וזיהום מים; שימור שטחים פתוחים וטבע עירוני

בשורות טובות לגופי איכות הסביבה בהרצליה. מועצת העיר אישרה השבוע את התבחינים לתמיכות לשנת 2015. במסגרת התבחינים הוסף תבחין חדש, שלא היה בעבר, שעניינו תמיכות לגופי איכות סביבה.

התבחין הוסף בהמשך לפעילותו וביוזמתו של חבר המועצה, עו''ד תום סטרוגו, המכהן כיו''ר ועדת איכות הסביבה. ע''פ התבחין העירייה תיתן סיוע למוסדות ציבור אשר פועלים בתחום איכות הסביבה והקיימות, בנושאים של חסכון במשאבים (מים, פסולת ומחזור, צמצום בגזי חממה והתייעלות אנרגטית ובניה ירוקה ותחבורה בת קיימא); קרקעות מזוהמות, גזי קרקע וזיהום מים; שימור שטחים פתוחים וטבע עירוני .

חבר המועצה עו''ד תום סטרוגו: ''זוהי בשורה טובה לתחום איכות הסביבה והקיימות בהרצליה. כעת, לראשונה, יוכלו גופים ציבוריים הפועלים למען איכות הסביבה והקיימות בהרצליה לקבל תמיכה מהעירייה בהתאם לתבחינים. באמצעות תמיכות אלה תוכל העירייה לקדם סוגיות חשובות של איכות הסביבה וקיימות למען בריאות התושבים ואיכות חייהם.''

ועדת איכות הסביבה פועלת לקידום סלילת שבילי האופניים:

ועדת איכות הסביבה, בראשותו של חבר המועצה עו''ד תום סטרוגו, התכנסה השבוע לדון בקידום סלילת שבילי האופניים ברחבי העיר. נושא זה קיבל משנה חשיבות לאור תיקוני חקיקה שנעשו לאחרונה בפקודת התעבורה, לפיהם רכיבה על אופניים חשמליים תעשה רק על שבילי אופניים לרוכבים בין הגילאים 14-16 כאשר בגיל 16 ומעלה מחויבים הרוכבים לרכב על שבילי אופניים או על הכביש. כיוון שבחלקים משמעותיים בעיר אין שבילי אופניים, רוכבי האופניים למעשה מחויבים לרכב על הכביש. בישיבה הוצגה תכנית האב של העירייה בנושא שבילי אופניים. התוכנית מציגה רשת רחבה של שבילים, חלקם נסללו (16 ק''מ) וחלקם טרם בוצעו. בשנת 2015 צפוי להיסלל קטע ברחוב אנה פרנק שמשלים את ציר האופניים של רחוב נתן אלתרמן.

ע''פ המלצות הוועדה, יש צורך לבצע בדיקה של הצירים המועדפים לביצוע של שבילי אופניים תוך תיעדוף של הצירים העיקריים והחשובים, לצורך המשך היערכות עוד בשנת 2015.

חבר המועצה עו''ד תום סטרוגו, יו''ר הוועדה לאיכות הסביבה: ''המצב החקיקתי החדש מחייב היערכות עירונית לסלילת שבילי אופניים נוספים, כדי לאפשר צירי רכיבה בטוחים לילדי העיר ותושביה. מערך שבילי האופניים הקיים היום אינו מקיף את כל העיר. על העירייה לפעול בהקדם ליצירת מארג שבילי אופניים אשר יאפשר חיבור של השכונות המזרחיות (הרצליה הצעירה, צמרות, נוה אמירים, נוה עמל, יד התשעה ושביב) למרכז העיר ולמוקדי החינוך והבילוי. ילדי העיר ותושביה צריכים לרכב בבטחה''.

לכתבה באתר לוקאל

כתבות קשורות:

עיריית הרצליה חנכה את שבילי האופניים בטיול לכל המשפחה
הרצליה בשביל אופניים: הזמנה לטיול אופניים לכל המשפחה 11/11/11
הרצליה בשביל אופניים: תמונות מטיול אופניים לכל המשפחה 11/11/11
צילום מצב: שבילי האופניים של הרצליה + חיבור לערים שכנות
מתקני חניה לאופניים הוצבו באזוה"ת הרצליה פיתוח
הרצליה רוכבת לעבודה על אופניים
הרצליה: בדרך לעבודה על האופניים עוצרים לארוחת בוקר

יום 'רוכבים לעבודה' בהרצליה - יוני 2012
יום 'רוכבים לעבודה בהרצליה' - מאי 2013
'רוכבים לעבודה בהרצליה', הארוע הראשון, 8/10/2013
'רוכבים לעבודה בהרצליה', הארוע השני, 15/10/2013
רוכבים לעבודה בהרצליה, סיכום ארועי אוקטובר 2013

צילום מצב: שבילי האופניים של הרצליה + חיבור לערים שכנות
בנייני משרדים חדשים נבנים באזוה"ת הרצליה פיתוח - איזה מהם יהיה ידידותי לרוכבי אופניים?
ידידותית לאופניים - חברת PTC מהרצליה


Comments