הממשלה אישרה: תקום ועדה לקידום אנרגיה חדשה

פורסם: 31 בדצמ׳ 2009, 5:11 על ידי: Sustainability Org
תאריך פרסום: 27/12/2009
 
רה"מ יעמוד בראש הוועדה לפיתוח וקידום אנרגיות מתחדשות. המטרה: לקדם את הטכנולוגיות הישראליות המובילות את התחום בעולם גם בארץ.
 
ראש הממשלה בנימין נתניהו יעמוד בראש ועדה לקידום פיתוח ויישום אנרגיות מתחדשות. כך אישרה הבוקר (א') הממשלה בעקבות בקשתו של השר להגנת הסביבה גלעד ארדן. בראשות הועדה יעמוד, כאמור, ראש הממשלה ויהיו חברים בה כל השרים אשר משרדיהם קשורים לנושא, בניהם שר התשתיות עוזי לנדאו והשר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום.
 
למרות שישראל היא מרכז עולמי לפיתוח טכנולוגיות לייצור אנרגיה ממקורות מתחדשים היקף השימוש של  משק האנרגיה הישראלי באנרגיות מתחדשות הוא בין הנמוכים ביותר בעולם. לפיכך תנסה הוועדה לקדם הכרעות בין אינטרסים מתנגשים של משרדי הממשלה השונים ותהווה מנגנון קבלת החלטות שיאיץ את קידום האנרגיה המתחדשת בישראל.

"ישראל מוכרחה לעבור מהפכה בהיקף ייצור האנרגיה ממקורות מתחדשים. מהפכה זו היא יעד אסטרטגי, כלכלי וסביבתי  של מדינת ישראל", אמר ארדן. לדבריו, אנרגיה נקייה מתחדשת תאפשר הפחתה בתלות בנפט המיובא, תשמש מנוע צמיחה לכלכלת ישראל ותיצור מקומות עבודה חדשים. והעיקר – היא תאפשר את עמידתה של ישראל ביעדי הפחתת פליטות גזי חממה ותשפר משמעותית את איכות האוויר בארץ.
 
Comments