ארדן לנתניהו: הפחתת גזי חממה – צורך אסטרטגי

פורסם: 23 באוק׳ 2009, 3:14 על ידי: Sustainability Org
מועד פרסום: 19/10/2009
 
בדיון מיוחד הציג השר להגנת הסביבה לראש הממשלה את הצורך בשינוי המדיניות בישראל. נתניהו ביקש ממנכ"ל משרדו להציג לו תכנית עבודה ארבע שנתית בנושא.
 
"נדרשת מהפכה במשק הישראלי במעבר לכלכלה ירוקה תוך שיתוף הסקטור הפרטי והממשלתי שיתמרץ פיתוח ידע וטכנולוגיות ויאפשר הובלה ישראלית בהתמודדות עם האתגרים הסביבתיים", אמר ארדן בפגישה בה השתתפו גם יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, נגיד בנק ישראל וג'רמי אופנהיים ראש יוזמת שינויי האקלים הבינ"ל של חברת מקינזי.
 
לדברי ארדן, במצב הנוכחי בו ישראל לא מקבלת על עצמה מחויבות להפחתת פליטות גזי חממה, היא עלולה להיתפס על ידי המדינות המתפתחות כמי שאינה בת שיח בתחום הסביבתי, דבר שיפגע ביכולתנו להצטרף למדינות ה -OECD. "לכן עלינו לקבל על עצמנו לקראת ועידת קופנהגן מחויבויות הפחתה שאפתניות בהתאם ליכולת הישראלית", הוסיף.
 
נתניהו אמר ש"הבעיה האסטרטגית של מדינת ישראל היא בראש ובראשונה ריכוזו של הנפט בידיים הלא נכונות וחלוקה לא נכונה של העושר בעולם. אם נפתח תחליפי אנרגיה לנפט נוכל לשנות את מאזן האנרגיה העולמי. אני מוכן לגייס כסף ממשלתי ופרטי כדי לעודד את המחקר והפיתוח בתחום מציאת תחליפים לנפט. המקור הכי זמין לכך נמצא אצלנו בשפע – אור השמש, האנרגיה הסולארית".
  
נתניהו הנחה את מנכ"ל משרדו, אייל גבאי, להוביל יחד עם משרד האוצר תכנית עבודה לארבע השנים הקרובות אשר תמפה את המנופים והצעדים הנדרשים להפחתת פליטות גזי חממה והשקעות הכספיות הנדרשות לכך. נתניהו גם ביקש לקבל סקירה של הטכנולוגיות שבפיתוח ישראלי שיש בכוחן להיות ראש חץ עולמי במאבק בפליטות גזי החממה.
 
לכתבה ב-nrg 
Comments