ארה"ב רותחת: "הסופר-עשירים מתכננים להשתלט על הממשל האמריקאי"

פורסם: 29 באוק׳ 2010, 0:29 על ידי: Sustainability Org
 20.10.2010 סוכנויות הידיעות

"הסופר-עשירים מתכננים להשתלט על הממשל בארה"ב" – כך הכריז הבלוג הנחשב "האפינגטון פוסט" בכותרת הכתבה שפתחה היום את האתר, ואשר במרכזה עומדים ניסיונותיהם של כמה מעשירי ארה"ב להשפיע על מערכת הבחירות הבאה לנשיאות. הכתבה ציטטה תחקיר של "ניו יורק טיימס".

על פי התחקיר, רשת חשאית של תורמים למפלגה הרפובליקאית, אשר כוללת בכירים בקרנות גידור ובתעשיית ההשקעות הפרטיות, אילי מדיה ועשירים נוספים בארה"ב, מתכננת להגיע לאזור פאלם ספרינגס לסוף שבוע ארוך בינואר, אך לא כדי להירגע לאחר הבחירות לקונגרס שנערכות בנובמבר הקרוב – אלא כדי להתכונן למערכת הבחירות הבאה.

קוץ' אינדסטריז, ענקית בתי הזיקוק והתעשייה של האחים המיליארדרים דיוויד וצ'רלס קוץ', מארגנת פגישה חשאית בת ארבעה ימים באתר הנופש רנצ'ו לאס פלמס, על מנת "לפתח אסטרטגיות להתמודד עם האיומים החמורים ביותר שעומדים בפני החברה החופשית שלנו ולהתוות חזון לאופן שבו נוכל לחדש את היוזמה החופשית והשגשוג באמריקה", לפי נוסח ההזמנה.

ההזמנה שנשלחה למשתתפים פוטנציאליים במפגש, מציעה להם הצצה נדירה לרשת הקשרים העצומה של האחים קוץ' עם עשירים נוספים בעלי קשרים פוליטיים, כתבה קייט זרניקה, שערכה את התחקיר ב"טיימס".

האחים ידועים כתומכים בתנועת מסיבות התה ובניסיונות הימין האמריקאי להכשיל את נשיא ארה"ב ברק אובמה. קוץ' אינדוסטריז, החברה הפרטית השניה בגודלה בארה"ב במונחי הכנסות, מפעילה קרן שמממנת קבוצות פוליטיות, אך לא ידוע מה היקף התרומה ומהי בדיוק פעילותן של הקבוצות, שכן חוקי המס בארה"ב מגנים על קבוצות מסוג זה מפני הצורך לחשוף את פעילותן.

ההזמנה לאירוע, שמצורפת למכתב אישי בחתימתו של צ'רלס קוץ', פותחת בקריאה למוזמנים: "אם לא אנחנו, מי? אם לא עכשיו, מתי?" למכתב היה מצורף גם עלון מפגישתה הקודמת של הפגישה באספן, כולל רשימה של כ-200 משתתפים – בהם מנהלי קרנות גידור, תורמים רפובליקאים, חסידי השוק החופשי וגורמים בולטים בחוגים החברתיים בניו יורק.

במפגש הקודם שנערך באספן זכו המשתתפים לסעוד את לבם תחת כיפת השמיים, והאזינו להרצאה מפי פרשן "פוקס ניוז" הידוע, גלן בק, בנושא "האם אמריקה נמצאת בדרך לעבדות?"

בין המשתתפים שנכחו במפגש באספן היו כמה מבני המשפחות העשירות ביותר בארה"ב, וכמה מהשמות הגדולים בעולם הפיננסים: בכירי השקעות וקרנות גידור כמו ג'ון צ'יילדס וג'יי. וו. צ'יילדס, מייסד AQR קפיטל מנג'מנט קליף אסנס, מנכ"ל בלאקבטון סטיבן שוורצמן, קן גריפין מסיטדל אינווסטמנט גרופ, איל המדיה פיל אנשוץ , מייסד אמוויי ריץ' דה-ווס, סטיב בכטל מענקית הבניה בכטל וקנת לנגון מהום דיפו.

לכתבה בדהמרקר


Comments