מדיניות לאומית סביבתית ויישום שלה בשטח הם כורח המציאות ולא פריבילגיה

פורסם: 12 בנוב׳ 2012, 8:50 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 12 בנוב׳ 2012, 8:51 ]
בין הנושאים שבטוח לא יעלו בקמפיינים של מערכת הבחירות הקרובה, כלולים איכות האוויר, השטחים הפתוחים, בריאות הציבור וחלוקת משאבי הטבע בישראל. גם מצב משק האנרגיה ומשק המים של המדינה לא יעמדו על הפרק ובטח שלא ביצועי הממשלה בנושא התייעלות אנרגטית או היישום של חוק אוויר נקי.

אז איך זה שנושאים שכל-כך מהותיים לחיינו לא מגיעים עד לקלפי? התשובה פשוטה, באופן פרדוקסאלי מרבית נושאי איכות הסביבה נמצאים בקונצנזוס לאומי ולכן הם לא מבדילים ומייחדים את המפלגות השונות. 

בנוסף, למרות החשיפה התקשורתית של תחומי איכות הסביבה - נושאים אלה נתפסים לא פעם כאפורים, כמשעממים ואפילו כמותרות, בטח שאנחנו נאנקים תחת איום ביטחוני ומשבר כלכלי. מה גם שקשה לגזור סרטים או ללכת למכולת עם השקעה לטווח הרחוק או טובת הדורות הבאים.

...

מדיניות לאומית סביבתית ויישום שלה בשטח הם כורח המציאות ולא פריבילגיה. המורכבות של התחום מחייבת שיתוף פעולה הדוק בין משרדי הממשלה וביניהם לשלטון המקומי ולאזרחים ומדיניות שחוצה אינטרסים נקודתיים.  

צריך להקים קבינט סביבתי או מועצה לאומית לקיימות ולהחזיר את נציבות הדורות הבאים לפעולה, ליישם תוכנית לאומית לצמיחה ירוקה ועוד, אבל אם זה לא יעניין אתכם ביום הבוחר כנראה שזה לא מעניין גם את המפלגות בישראל

 
 
 
 
Comments