גם ברעננה: הפרדת הפסולת יוצאת לדרך

נשלח 4 במאי 2011, 7:00 על ידי Sustainability Org

אחרי כפ"ס, גם ברעננה יתחילו בקרוב להפריד פסולת רטובה ויבשה. ב-3,000 בתי אב יוצבו פחים חומים וההדרכה תגיע לבתים

nrg מעריב | 3/5/2011 14:55
תגיות: הפרדת פסולת, רעננה (סביבה), מיחזור
אחרי כפר סבא, השכנה ממזרח, גם ברעננה מתחילה מהפכת הפרדת הפסולת. תהליך הפרדת האשפה בבתים יח בעוד כשבועיים. בשלב הראשון תבוצע הפרדת אשפה בשכונה אחת בהיקף של 3,000 בתי אב, עסקים ומוסדות ציבור.

מדריכים שהוכשרו במיוחד לכך יעברו בימים הקרובים מבית לבית, וינחו את התושבים כיצד להפריד אשפה ויחלקו למשפחות בשכונה הראשונה פחי אשפה ביתיים-חומים, לאשפה רטובה. בחדרי האשפה יוצבו פחים חומים לקליטת האשפה הרטובה, על פי נפחי האשפה הנדרשים, ובהתאם לסקר שערכה העירייה. בעירייה מציינים כי "פחי האשפה המופרדים בבתים אינם מבטלים את פחי המחזור המוצבים ברחובות העיר, לאיסוף נייר, בקבוקי פלסטיק, ניילון, בגדים וכל פסולת שניתן למחזר.
איור באדיבות עיריית רעננה
מפרידים אשפה ברעננה איור באדיבות עיריית רעננה
כזכור, הפרדת האשפה בבתים, לאשפה יבשה (אריזות, מיכלים וכד') ולאשפה רטובה (שאריות מזון) היא חלק מפרויקט לאומי מיוחד שמוביל המשרד להגנת הסביבה. בעיית האשפה, הטמנתה באדמה  וההשלכות ההרסניות שהיא יוצרת על פני כדור הארץ היא בעיה כלל עולמית.

להפרדת האשפה ולטיפול בה לאחר ההפרדה חשיבות רבה. מהאשפה הרטובה ניתן לייצר קומפוסט (דשן אורגני איכותי) או גז ידידותי לסביבה מחד ולצמצם באופן ניכר את תקציב ההטמנה שיופנה לנושאים חשובים אחרים, מאידך.
 
Comments