המשימה: לאתר את מפת כלובי מיחזור הבקבוקים

פורסם: 20 ביוני 2010, 12:51 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 20 ביוני 2010, 12:55 ]

כלובי המיחזור מוזזים לעיתים קרובות. בחברות המיחזור, באדם טבע ודין, ואפילו במשרד להגנת הסביבה מתקשים לעקוב. לא שווים כלוב

סופ
אביב לביא | 18/6/2010 16:27
מה בסך הכל ביקש ראל כהן? כאזרח שוחר סביבה, הוא חיפש מידע על מיקומם של כלובי מיחזור בקבוקים - מפה מקוונת מעודכנת שתאפשר לו לאתר בקלות את מתקן המחזור הסמוך למקום מגוריו.

עד לא מזמן, מספר ראל, הייתה מפה כזו באתר של אדם, טבע ודין (אט"ד), אולם לאחרונה היא הוסרה משם. כשפנה לעמותה, הסבירו לו שהרשויות המקומיות וחברות המיחזור מזיזות את הכלובים לעתים קרובות בלי שהן טורחות לעדכן, ובאט"ד החליטו - ואפשר להבין אותם - להסיר את המפות הלא מעודכנות כדי לא להטעות את הגולשים.

צילום: פלאש 90
איפה כלוב המיחזור שלכם? צילום: פלאש 90
"אחר כך עברתי לאתר של 'אביב מחזור' - החברה המובילה במחזור הבקבוקים", כתב לי ראל, "הרי המשאיות שלהם שואבות את הבקבוקים מהמתקנים, אז הם אמורים לדעת טוב מכולם איפה המתקנים מפוזרים". אלא שבאתר של אביב, כשמקליקים על "מיקומי מכלים - חדש!!!" (סימני הקריאה במקור), נשלחים לאתר של... אדם, טבע ודין.

ראל לא התעצל וחיפש גם באתר של עיריית ירושלים, שם הגיע ללינק ששיגר אותו למבוי סתום, וכך הוא נותר בלי מידע על מיקום כלובי האיסוף בעיר. בשלב הזה הוא פנה אליי. לתומי חשבתי שאמצא את המפה המבוקשת באתר של תאגיד המיחזור אל"ה. לינק באתר של אל"ה שלח אותי לאתר של המשרד להגנת הסביבה, ושם, אכן, מצאתי סוף סוף את המפה האינטראקטיבית. נרגש, שלחתי את הקישור לראל. מי אמר שאין סדר במדינת ישראל?

אלא שראל היה יותר ערני ופחות תמים ממני. הוא הפנה את תשומת לבי לפרט חשוב: המפה של המשרד להגנת הסביבה מעודכנת ל-6 בדצמבר 2009. וזה היה מזמן. כמוצא אחרון, פניתי לדוברות המשרד להגנת הסביבה. אולי הם יודעים איפה מוצאים מפה כזאת? לא להגזים. תשובת המשרד: "בנוגע לכלובים - נכון שאצלנו המידע לא הכי עדכני. יש לנו בעיה לעדכן זאת בזמן אמת. מה קורה בחברת 'אביב' בדקת איתם?".

אז זהו, שכן. אבל תודה על העצה.
 

כתבות קשורות:
Comments