קמפיין חדש: אין תירוצים. ממחזרים

פורסם: 28 באפר׳ 2011, 1:16 על ידי: Sustainability Org

אם לא תמחזר יבוא שוטר? צפו בקמפיין חדש של תאגיד המיחזור. ע"פ סקר כ-85% מהציבור יצעד חמש דקות עד למתקן המיחזור

nrg מעריב | 27/4/2011 16:02
תגיות: מיחזור,מיחזור בקבוקים
רוב מוחלט של הציבור (כ-85%) סבור כי מרחק של עד חמש דקות הליכה מהבית הוא מרחק סביר להימצאות מתקן מיחזור. בעקבות הממצאים הללו, עולה השבוע קמפיין חדש של תאגיד המיחזור אל"ה תחת הכותרת " אין תירוצים". עלות הקמפיין כחמישה מילון שקל
 
צפו: הקמפיין לעידוד המיחזור. באדיבות אל"ה

בתאגיד המיחזור מציינים כי היקף מיחזור הבקבוקים עומד על 38% לעומת 28% בתקופה המקבילה אשתקד. מאז החל תהליך הרחבת התשתיות לפני כשנה נוספו ברחבי הארץ כ-4,377 מתקני מיחזור (מיחזורית). בסך הכל ישנם בישראל כ-13 אלף מתקנים ועד סוף השנה יותקנו עוד כ-2,000. במסגרת הרחבת התשתיות הותקנו לראשונה מיחזוריות בבני ברק באר שבע, טבריה,  שדרות, אופקים, נתיבות, ג'זר א-זרקא, כפר קאסם, שפרעם, תמרה, משגב, קריית ארבע ונצרת עילית.

לדברי, נחמה רונן יו"ר תאגיד המיחזור, התשתית החדשה תאפשר לנטרל את ה"תירוצים" של אלו שעדיין לא הצטרפו למהפכה הזו". על פי הסקר שנערך על ידי גיאוקרטוגרפיה, מי שאינו זורק את מיכלי המשקה למיחזוריות – טוען שזה בגלל מרחק המיחזורית מהבית (30.6%), או היעדר מיחזוריות ברחוב/שכונה (18.2%). והיתר? מתעצל (10%), שוכח (9.7%), אין לו זמן (2.8%) או שפשוט לא אוהב לאגור את הבקובקים בבית (2.9%). 

לכתבה באתר nrg


כתבות קשורות:

משלמים פי אלף על מים

איים גדולים של פסולת פלסטיק מזהמים את האוקיאנוסים

 

Comments