תאגיד המיחזור תמיר יוצא לדרך

נשלח 9 בספט׳ 2011, 2:34 על ידי Sustainability Org

אחרי חודשים של בדיקות הכיר המשרד להגנת הסביבה בתאגיד המיחזור תמיר, כגוף האחראי לאיסוף ולמיחזור האריזות

nrg מעריב | 7/9/2011 16:03
תגיות: מיחזור, חוק האריזות
מפרידים פסולת? הגוף האחראי קיבל אישור
מפרידים פסולת? הגוף האחראי קיבל אישור צילום: SXC

המשרד להגנת הסביבה הכיר אתמול (ג') בחברת "תמיר" כגוף האחראי לקיום חובות היצרנים והיבואנים על פי החוק להסדרת הטיפול באריזות. כזכור, חוק האריזות קובע הסדרים לעניין ייצור אריזות וטיפול בפסולת אריזות. הסדרים אלה נועדו לצמצם את כמות פסולת האריזות, למנוע את הטמנתה ולעודד מיחזור.

מהפכה בהמתנה: חוק האריזות בדרך למימוש

במסגרת החוק, הוטל על היבואנים והיצרנים של מוצרים ארוזים, אחריות מורחבת הכוללת את החובה לבצע מיחזור של פסולת האריזות לפי היעדים של הדירקטיבה האירופית. על פי החוק ועל מנת לעמוד בחובותיו חויבו היצרנים והיבואנים להתקשר עם גוף מוכר שמטרתו היחידה היא לקיים את חובות היצרנים והיבואנים לפי חוק האריזות. ולמטרה זו בדיוק הוקם תאגיד תמיר, שזכה השבוע להכרה - צעד חשוב ומשמעותי בדרך ליישום חוק האריזות.

במשרד להגנת הסביבה מסבירים כי על התאגיד החדש להתקשר עם כל יצרן ויבואן הפונה אליו וכן עם כל הרשויות המקומיות לצורך יישום הסדרי ההפרדה לפסולת האריזות אותם קבעה.

"חוק האריזות ומהפכת המיחזור נמצאים בראש סדר העדיפויות של המשרד",

אומר השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן. לדבריו, ההכרה בתמיר כגוף המוכר תאפשר להתחיל וליישם את החוק. "אני מצפה מהיצרנים, מהיבואנים ומהרשויות המקומיות לפעול בשיתוף פעולה עם תמיר ולאפשר לו להתחיל לבצע את מחזור האריזות בישראל".

לכתבה באתר nrg
Comments