כך נהפכה פסולת ביתית למכרה זהב ששווה 200 מיליון שקל

פורסם: 3 בפבר׳ 2015, 13:28 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 3 בפבר׳ 2015, 13:28 ]

במהלך השנה האחרונה זינקה מניית WTP ב-520 מיליון שקל, וייצרה לא מעט מיליונרים ■ המנכ"ל והמייסד ארזי: "אני מחזיק 37% מהמניות, ששוות כמעט 70 מיליון שקל. אבל אנחנו לא מנהלים מניה, אלא מפעל"

מאת ערן עזרן, 28/1/2015

"אני מחזיק 37% מהמניות של WTP. שווי האחזקות שלי היום הוא 70 מיליון שקל בקירוב - אבל אנחנו לא מנהלים מניה, אלא מפעל. כל מי שמבין על מה אנחנו מדברים, יכול להקיש את השוויים ואת הפוטנציאל. התמחור הוא צופה פני עתיד", כך אמר אבנר ארזי, מנכ"ל ומייסד של חברת מיחזור הפסולת WTP בראיון ל-TheMarkerTV.

WTP (ראשי התיבות של: Waste to Product) פיתחה טכנולוגיה ייחודית מוגנת בפטנט, המאפשרת להפוך פסולת לחומרי גלם לתעשיות שונות, בעיקר לתעשיית הפלסטיק. הטכנולוגיה ייחודית וחדשנית מאחר שאינה מצריכה (כמעט) הפרדה של הפסולת לקבוצות כמו נייר או פלסטיק. למעשה, הפסולת מגיעה בתפזורת, ומערכת המיחזור הממוקמת סמוך לחיפה יודעת לייצר ממנה חומרים מוגמרים שונים.

"ב-WTP אנחנו יודעים להפוך זבל לחומר הומוגני לתעשיית הפלסטיק. אנחנו יודעים לדלג על הרבה מאוד שלבים שמפעלי מיחזור אחרים צריכים לעשות, כמו מיון ושטיפה. אנחנו כן מוציאים מתכת וזכוכית שאנחנו לא רוצים שיהיו במוצר, כל השאר ממשיך בקו והופך להיות חומר גלם. עם החומר הזה אנחנו מייצרים משטחים פלסטיק, שזה המוצר הסופי שלנו", מסביר ארזי.

WTP  נכנסה לבורסה לפני כשנה באמצעות מיזוג עם שלד בורסאי. בשנה האחרונה זינקה מניית החברה ב-520%. הכניסה לבורסה הפכה את יזמיה למיליונרים, בהם גם המשקיע אמיר ברמלי, בעלי קבוצת רוביקון, שחבר לארזי בהקמת המפעל. ברמלי מחזיק היום בכ-37.5% ממניות החברה, השוות אף הן כ-70 מיליון שקל. משקיעה נוספת היא קרן להב, בניהולם של גיורא עופר (מנכ"ל בנק דיסקונט לשעבר) ויעל גיט, המחזיקה בחברה קרוב ל-5% מהון המניות.

לפני כשבועיים הודיעה WTP כי היא במשא ומתן להקמת מפעל מיחזור פסולת גומה בארה"ב, ביחד עם חברה זרה העוסקת בייצור מוצרי פלסטיק. עלות הקמת המפעל מסתכמת בכ-50 מיליון דולר, כאשר 35 מיליון דולר ימומנו על ידי החברה הזרה, בעוד שהיתרה תמומן על ידי הלוואה משני בעלי השליטה ב-WTP. לפי התוכנית, בשלב הראשון יעמידו שני בעלי השליטה סכום ראשוני של כ-5 מיליון דולר, ויתרת הסכום תועמד בהמשך בכפוף לתנאים ולבדיקות נאותות שונים.Comments