זרקת פסולת־מיחזור לפח 
לא נכון בת”א - תשלם קנס

פורסם: 8 באוג׳ 2013, 11:59 על ידי: Sustainability Org

הכנסת אישרה לעירייה לגבות בשנה הקרובה קנס של 105 שקלים. בתחילה חששו החכ"ים ממצבים שבהם הקנס ינתן באזורים ללא מתקני מיחזור

מאת צפריר רינת, 4/8/2013

הכנסת אישרה בשבוע שעבר קנס על השלכת פסולת למיחזור, למתקן שאינו מיועד לכך. מדובר בחוק עזר של עיריית תל אביב־יפו שנועד לעודד אנשים להשליך את הפסולת רק למכלים ומתקנים המיועדים למיחזור, ובכך לאפשר הפרדה טובה ויעילה יותר של הפסולת העירונית.

הקנס שאושר יהיה בסך 105 שקלים. הוא אושר לאחר דיון שקיימה ועדת חוקה חוק ומשפט, בראשות חבר הכנסת דוד רותם. הקנס נקבע במסגרת תיקונים לחוק עזר של עיריית תל אביב־יפו לשמירת הסדר והניקיון, שנזקק גם לאישור ועדת הכנסת. הוא קובע שאדם לא ישליך פסולת המיועדת למיחזור אלא למכל או מתקן מחזור. זאת, בהתאם לסוג הפסולת שנקבע לאותו מכל או מתקן על גבי הודעה שהוצבה עליהם.

בדיון קודם שקיימה הוועדה, לפני חודש וחצי, סרבו חבריה לאשר את החוק. הם חששו שהחוק יטיל קנס על תושבים באזורים שאין בהם תשתית נגישה וקרובה של מתקני מיחזור. הח”כים לא השתכנעו מהבטחת נציגי העירייה, שיש תוכנית לפריסה נוספת של מתקני מיחזור. הם דרשו מעיריית תל אביב־יפו להציג להם מפה עם נקודות ציון של פחי אשפה למיחזור, ולקבוע מרחק מרבי בין פח מיחזור לבניין מגורים.

כמו כן טענו שיש להפחית את גובה הקנס שהיה תחילה 245 שקלים. בסופו של דבר החליטה הוועדה לקבל את התחייבות העירייה שלא לקנוס אזרח שישליך פסולת למיחזור שלא בפח המיועד, אם מרחק של יותר ממאה מטרים מפריד בין מתקן המיחזור לבית מגוריו. הקנס יהיה בשנה קרובה 105 שקלים.

פח מיחזור בתל אביב
פח מיחזור בתל אביב. צילום: מוטי קמחי


לכתבה בהארץ


Comments