בקרוב: איסור מכירת סיגריות במכונות

נשלח 24 בינו׳ 2011, 1:51 על ידי Sustainability Org
הכנסת אישרה היום לקריאה טרומית הצעת חוק האוסרת מכירת סיגריות במכונות אוטומטיות. יוזם ההצעה ח"כ אריאל: מכונות סיגריות הפכו אבן שואבת לילדים
ד"ר איתי גל, 24/1/2011

אחרי איסור העישון במקומות ציבוריים מגיע צעד נוסף שיגביל את ציבור המעשנים: היום אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה את הצעת החוק של ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) לפיה ייאסר שימוש במכונות אוטומטיות לממכר סיגריות. זאת במטרה למנוע מקטינים לרכוש סיגריות.

 

יוזם החוק, ח"כ אריאל, היה בעצמו מעשן כבד ונגמל לפני כשש שנים.
10% מהנוער: מתמכר מסיגריה ראשונה

התמכרות מיידית / ד"ר איתי גל

אז מדוע חשוב כל כך למנוע מכירת סיגריות לבני נוער? חוקרים בארצות-הברית מצאו כי עישון סיגריה אחת ויחידה מספיק כדי לגרום לבני נוער להתמכר. עישון מספר סיגריות בודדות בחודש כבר גורם לתסמיני גמילה מניקוטין
לכתבה המלאה

על פי הצעת החוק שתוגש לכנסת לקריאה טרומית, תיאסר הצבת מכונות אוטומטיות לממכר סיגריות, ייאסר שיווקן והפעלתן במדינת ישראל. להצעת החוק היו שותפים גם מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי), זאב בילסקי ויואל חסון (קדימה), דב חנין (חד"ש) וכרמל שאמה-הכהן (ליכוד).

 

בראיון לערוץ 7 ברדיו אמר היום (א') ח"כ אריאל כי הצעת החוק נותנת פתרון חלקי לנושא: "מדובר בהצעה מידתית" אמר אריאל, "ציבור המעשנים יוכל לרכוש סיגריות בפיצוציות הפתוחות כל הלילה. אולם מכונות סיגריות הפכו לאבן שואבת לנערים וילדים מעשנים, ואת זה יש למנוע בכל מחיר".

 

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, אחד מכל חמישה ישראלים מעשן. שיעור העישון הגבוה ביותר הוא בקרב גברים ערבים (46%), אחריהם גברים יהודים (25%), נשים יהודיות (13%) ונשים ערביות (4%). שיעור המעשנים הגבוה ביותר הוא בקרב בני 45 עד 54 והשיעור הנמוך ביותר הוא בקרב בני 75 ומעלה – 5.2% בלבד.

לכתבה באתר ynet
Comments