המחשב נשאר פתוח כל הלילה: כמה זה עולה?

פורסם: 16 בדצמ׳ 2012, 5:12 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 16 בדצמ׳ 2012, 5:13 ]
כמה חשמל צורכים המודם והממירים שמחוברים 24 שעות ביממה? ובכמה מטפסת הצריכה אם מוסיפים לכך צפייה בטלוויזיה והטענת הנייד? מחשבונים ברשת מגלים כמה אנרגיה מבזבזים מכשירי חשמל בבית ובעסק ומספקים טיפים לחיסכון
סוכנויות הידיעות, 16/12/2012

בבתי עסק רבים ממשיכים המחשבים לדלוק לאחר שהעובדים הולכים הביתה, וגם בבתים רבים אפשר למצוא מחשבים שדלוקים כל היום והלילה. כמה זה עולה? עכשיו אפשר לבדוק: איגוד מוצרי החשמל הצרכניים האמריקאי (CEA) פרסם מחשבון למדידת צריכת אנרגיה של מוצרי חשמל, כפי שדווח באתר Greenbiz.

 

עוד על חיסכון בחשמל - בכלכלה ירוקה

 

מוצרי החשמל הביתיים מהווים רק 15%-12% מצריכת האנרגיה של משק בית אמריקני ממוצע, אבל כל אנרגיה המבוזבזת ללא שימוש עולה לצרכן כסף ומעלה את הביקוש. ואכן, מסקר שערך האיגוד עולה כי 60% מהצרכנים בארצות ברית מודאגים בקשר לחשבונות החשמל שלהם. 

מדריך
חוסכים חשמל בבית - איך עושים את זה? / מאיר שי
קניית ציוד חשמלי חסכוני, התקנת גלאי חשמל ואוטומציה של המערכות, מאפשרים לחסוך בצריכת החשמל בבית מבלי לשנות הרגלים
לכתבה המלאה

 

מה אפשר לעשות כדי לחסוך? סמנתה נבלס, מנהלת יחסי ציבור ב-CEA, ממליצה לצרכנים להיות "חכמים מבחינת חשמל". מה זה אומר? כיבוי מכשירים כשהם לא נמצאים בשימוש כמובן, החלפה של מוצרים במוצרים חסכוניים בעלי דירוג צריכה נמוך, ומעבר למכשירים עם פונקציות מרובות, כדי לחסוך בצריכה של מספר מכשירים נפרדים, כמו מדפסת-סורק-מכונת צילום ופקס במכשיר אחד.

 

 

מבחינת בתי עסק, שמחזיקים במספר רב של מכשירי חשמל - השיפור בצריכת האנרגיה בזכות מעבר לדגמים חדשים, מאפשר חיסכון גדול יחסית. כך למשל, יצרנית המצלמות Canon הצליחה לחסוך בארה"ב ביותר מ-300 אלף דולר בשנתיים, בזכות מספר יוזמות להתייעלות בצריכת החשמל.

 

היוזמות הללו כללו החלפת 4,000 מסכי מחשב בדגמי LCD והחלפת 550 מדפסות במכשירים שיכולים לבצע משימות רבות. בנוסף, החברה תזמנה את הדלקת האורות לשעות העבודה בלבד והוסיפה מנגנונים חדשים שמאפשרים לקבוע זמנים מדויקים בהם מערכות החימום והקירור נכנסות למצב של חיסכון בחשמל.

 

אז כמה זה עולה?

כדי לדעת בדיוק כמה חיסכון מניבה התייעלות שכזו – אפשר להשתמש במחשבון שפרסם ה-CEA, או בחלופות אחרות כמו מחשבון האנרגיה של דל. המחשבון של CEA מאפשר להגדיר את מספר המכשירים ואת זמן השימוש וההטענה שלהם במהלך היום, ומחשב את העלויות החודשיות והשנתיות נכון למחירי החשמל הממוצעים בארצות הברית, עם השוואה למשק בית אמריקני ממוצע.  

 

כך למשל, הכנסנו למחשבון פרטים של בית ממוצע עם מחשב שעובד 8 שעות ביום; מודם וראוטר שעובדים 24 שעות; מצלמה דיגיטלית שמוטענת מידי פעם; 3 טלפונים סלולריים שמוטענים 8 שעות ביום; 2 ממירים שפועלים כל הזמן,2 טלוויזיות בינוניות שפועלות 3 שעות ביום כל אחת - אחת שטוחה ואחת אנלוגית; מדפסת אחת שפועלת תמיד; טלפון אלחוטי שתמיד מחובר לחשמל.

 

מהמחשבון עולה כי אלה יצרכו ביחד 97 דולר בשנה, שהם קרוב ל-400 שקל , סכום לא קטן, שנמצא באחוזון ה-63% מבין משקי הבית האמריקאים. הטיפים שהאתר נותן לבית שכזה, הם להחליף את הטלוויזיה האנלוגית בשטוחה ולהוציא מהטענה סוללות שכבר טעונות באופן מלא.כתבות קשורות:
Comments