כמה צורך מזגן שעובד כל הלילה? סימולטור מקוון יחשב את עלות צריכת החשמל בבית

פורסם: 4 באפר׳ 2015, 7:48 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 4 באפר׳ 2015, 7:51 ]

מחשבון מקוון שהשיקה רשות החשמל באתר האינטרנט שלה מאפשר לחשב כמה חשמל צורך כל מכשיר חשמלי בבית ■ המטרה: הנגשת חשבון החשמל לצרכנים

בכמה יגדל חשבון החשמל שלנו אם נפעיל את המזגן במשך כל הלילה, וכמה תעלה לנו שעת צפייה בטלוויזיה – במקביל להפעלת מכונת הכביסה?

מחשבון מקוון חדש שהשיקה אחר הצהריים (ב') רשות החשמל באתר האינטרנט שלה, מציע לדיירים לחשב כמה חשמל צורך כל מכשיר חשמלי בביתם – ומה המשמעות הכספית של הפעלתו, זאת כדי לאפשר ללקוחות החשמל לעקוב אחר פרופיל הצריכה שלהם וכן לאפשר להם לתכנן את צריכת החשמל בהתאם.


הקליקו כאן כדי להגיע למחשבון המקוון

הסימולטור דורש להזין את מוצרי החשמל בבית, שנות הוותק שלהם ואת מספר השעות הממוצע שבהן פועל כל מוצר מדי יום. בהתאם, מציג הסימולטור בפני הצרכן את מחיר עלות השימוש בכל מוצר בנפרד, וכן את סך העלות השנתית לכל המוצרים שנבחרו. בנוסף, הוא מאפשר ללמוד על החיסכון הפוטנציאלי בחשמל על ידי שימוש במכשיר חדש יותר.

"מטרת הסימולטור היא להנגיש בצורה נוחה יותר לצרכנים מידע על צריכת החשמל שלהם ועל חשבונות החשמל שהם משלמים", אמרה היום אורית פרקש-הכהן, המכהנת כיו"ר רשות החשמל. "אנחנו מאמינים שהסימולטור יהיה כלי יעיל ונוח לצרכני החשמל עבור תכנון חיסכון עתידי בחשמל לכל משק בית".

השקת הסימולטור נעשית במסגרת מהלך נרחב יותר להנגשת חשבון החשמל הביתי ללקוחות חברת החשמל. בהמשך צפוי להתעדכן גם נוסח טופס חשבון החשמל המוכר, כך שיציג את רכיבי המשנה של החשבון בצורה מפורטת ונוחה יותר.

לכתבה בדהמרקר


Comments