לא צריך עוד ואזה: אפשר לתת שובר מתנה לחג

פורסם: 11 בספט׳ 2012, 2:29 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 11 בספט׳ 2012, 2:29 ]

אפס נסיעות לקניונים, אפס חומרים מודפסים, אפס צרכנות לא מחושבת. לא חייבים לקנות עוד מתנה מיותרת. סליחה, יש בירוק?

מאת רוני פיבלוביץ, 10/9/2012
 
תגיות: צרכנות ירוקה
החגים בישראל הם תמיד זמן לשמוח, לנוח ולהוציא הרבה כסף. לא ברור מתי הושרש המנהג הזה, לקנות כלי בית מיותרים במתנה למארחים בערב החג, אבל כבר ידוע שבכל בית יש מדף שלם של מתנות ארוזות, שהתקבלו בחג הקודם ומחכים להזדמנות להינתן למארחים של השנה הבאה. ערימות של ואזות, כלים קטנים לגרעינים, תבניות לעוגה.
כל היסטריית הצרכנות הלא שפויה הזאת לא ירוקה בכלל. שלל חפצים ללא שימוש, אריזות ניילון וסרטים לקישוט, פסולת, אומנם אסטטית, אבל פסולת. השנה אני רוצה להמליץ על דרך אחרת לצרוך מתנות - שוברים.

שוברי המתנה מאפשרים לנו להעניק ליקרים שלנו סכום כסף ולאפשר להם את בחירת המתנה על פי הצורך האמיתי שלהם. הרעיון הוא לא להנחית את המתנה ולהעמיד את המקבל אותה במצב בו הוא צריך לארגן את כל אנרגיות הנחמדות שלו לפרצוף אחד חינני ולשחק אותה מלא אושר מהחולצה השחורה שמתווספת לחמישים ושמונה כאלה שיש לו בארון. אם אח שלנו שוחה בים של חולצות, אין צורך לקנות לו עוד אחת. נוכל לתת לו שובר והוא יבחר לרכוש אותו תחתונים וגרביים לקראת החורף הקרב.

צילום: שאטרסטוק
שוברי המתנה מאפשרים לנו להעניק ליקרים שלנו סכום כסף ולאפשר להם את בחירת המתנה צילום: שאטרסטוק

אחד האתרים המציעים רכישת שוברי מתנה הא ביי מי. באתר ניתן להרכיב שובר מתנה ממגוון הרשתות המובילות, החל משיעורי יוגה, עיסויים, אופנה ועד לטיסות וחופשות בבתי מלון. אפשר להתאים את המתנה לאירוע (מתנות ליולדות וכדומה) והכי מגניב זה שאפשר לעצב את הכרטיס על פי הטעם האישי ולשלוח אותו גם במייל או סמס.

הסופר שובר שבאתר, מאפשר למקבל אותו לבחור מתנה מכל רשת או חנות המופיעה במאגר. כך, תוכלו להעניק את כל האפשרויות לבחירה. זוכרים את הכסף של הדודה במעטפה? מודל 2012.

אתר שוברי מתנה נוסף הוא גיפטורי, המאפשר גם משלוח של פרחים לצד המתנה. חמוד מאוד. אפס נסיעות לקניונים, אפס חומרים מודפסים (בהנחה שבחרתם בשליחה במייל או סמס), אפס צרכנות לא מחושבת. מה שטיפה פחות ירוק זה החיבור ההדוק לרשתות גדולות. בשני האתרים, הדגש הוא על רשתות בפריסה ארצית וחנויות גדולות.

אם תרצו לרכוש שובר למתנה ירוקה, תוכלו לעשות זאת בגט גרין ולאפשר לחמותכם לבחור מתנה ממגוון המוצרים הירוקים שבאתר. המגוון לא היסטרי אבל על כל קנייה מתחייב האתר לתרום 5% לנטיעת עצים. ומי לא צריך תאורה סולרית לגינה?

המדור שודר לראשונה במגזין הירוק "אקו לייף", המשודר מדי יום בין השעות 14:00-15:00באקו 99FM. לדף הפייסבוק של התחנה. ecobrand האתר של רוני פיבלוביץ.

לכתבה באתר nrg

 
 
Comments