עצוב לראות את חיים כהן בפרסומת של מי עדן

פורסם: 27 בפבר׳ 2011, 5:53 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 27 בפבר׳ 2011, 5:56 ]

כהן כנראה לא התעדכן, ששפים רבים ממליצים על שתיית מי ברז כחלק מתהליך ההתקרבות בין איכות גסטרונומית ואחריות סביבתית

סופ
אביב לביא | 26/2/2011 10:38
תגיות: חיים כהן (שף), מי עדן,מים מינרליים

הלב נחמץ בכל פעם שחיים כהן מפציע על המסך וממליץ לשתות מים מינרליים. מעניין אם גם אחרי שהוא שולח אותנו להוציא מאות שקלים בחודש על מים בבקבוקים יישמר הדימוי העממי שלו, או שאולי די בכך שאדם יאמר אחת לתקופה את המילה "בלדי" כדי לשמר את מעמדו כסמל האותנטיות.

כהן. הסכום הנדיב שקיבל גרם לו להתעלם מהעובדה ששתיית מים בבקבוקים היא כבר מזמן לא אופנה לוהטת?
כהן. הסכום הנדיב שקיבל גרם לו להתעלם מהעובדה ששתיית מים בבקבוקים היא כבר מזמן לא אופנה לוהטת? ברקאי וולפסון

כהן כנראה לא התעדכן - או שאולי הסכום הנדיב שקיבל גרם לו להתעלם מהעובדה ששתיית מים בבקבוקים היא כבר מזמן לא אופנה לוהטת בקרב שפים מובילים בעולם, ושרבים מהם ממליצים על שתיית מי ברז (מטוהרים, במקרה הצורך) כחלק מתהליך ההתקרבות בין איכות גסטרונומית ואחריות סביבתית וחברתית. אם לא באמת אכפת להם מכל זה, אכפת להם מתדמיתם - ויש מדינות שבהן ברית של ידוען עם חברת מים מבוקבקים נחשבת לכתם שקשה להסיר בכביסה.

אבל החלק הכי מחוצף בפרסומת שכהן משתתף בה הוא הסלוגן - "כמו שהטבע התכוון". הטבע שאני מכיר לא התכוון לספוג את הזיהום המצטבר שמעמיסים עליו מיליארדי בקבוקי פלסטיק שמיוצרים מדי שנה, שחלקם הפכו למזבלה הענקית בעולם שמשייטת באוקיינוס השקט, מרעילה את הדגים ובעלי החיים הימיים וגדלה בקצב מפלצתי. רוב הבקבוקים שלא משייטים בים יעבירו את אלפי השנים הבאות בהתגלגלות בוואדיות, בחופים וביערות.

הטבע שאני מכיר גם לא התכוון שנשתה את המים שלנו כשהם מבוקבקים בחומר סינתטי שמקורו בתעשיית הנפט, ומובלים ממקום למקום במשאיות שמניבות זיהום אוויר כבד. ספק רב אם הטבע התכוון לכך שהמעיינות שהוא ברא ייובשו בידי תאגידים פרטיים ששואבים את המים בזול ומוכרים אותם לצרכנים ביוקר. היה מעניין לשמוע למה הטבע התכוון, אבל אין לו תקציב שיאפשר לו לשכור את שירותיו של חיים כהן כדי שיהיה לו לפה, ולמי עדן יש.

לכתבה באתר nrg


כתבות קשורות:

חיים בוהן יורד מהמסך: הסיפור המלא מאחורי מלחמת הקמפיינים

Comments