בקרוב: מכירת מזון לא בריא בבי"ס - עבירה פלילית

פורסם: 22 בנוב׳ 2011, 2:27 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 22 בנוב׳ 2011, 2:28 ]
צעד נוסף במלחמה בהשמנת הילדים: הצעת חוק שיזם שר החינוך גדעון סער תאסור על מכירת מזון לא בריא בבתי הספר. מי שימצא מוכר מזון שאינו בריא - יובא לדין פלילי. טיוטת הצעת החוק תועבר בימים הקרובים להתייחסות משרדי הבריאות והפנים ותובא אחר-כך להצבעה בכנסת
ד"ר איתי גל, 22/11/2011

מה הילד שלכם אוכל בבית הספר? בקרוב תוכלו להיות בטוחים שזה מזון בריא: שר החינוך גדעון סער יגיש לאישור הכנסת הצעת חוק שתאסור לחלוטין מכירת מזון לא בריא בבתי ספר. הצעת החוק היא צעד ראשון כחלק משנת בריאות במערכת החינוך עליה הכריז השר. 

על פי הצעת החוק, כל מי שיספק מזון לתלמידים במכירה או באספקה יתבקש לעמוד בסטנדרטים בריאותיים שיקבעו על ידי מומחי משרד הבריאות בשיתוף משרד החינוך. אלה כוללים ארוחות חמות ביום לימודים ארוך, מזון המוגש בקפיטריות ובדוכני מכירה בבתי הספר, ומזון המוגש בטיולים ובפעילויות במסגרת בית הספר. 
 
עוד קובעת הצעת החוק כי בית הספר או משווקי המזון יצטרכו לעדכן את ההורים מהו המזון המסופק לתלמידים כולל הערכים התזונתיים שלו.  

לדברי סער, הילדים נחשפים למזון לא בריא, ורק קביעתו כעבירה פלילית או כקנס ישימו קץ לתופעה המביאה למגיפת ההשמנה הפוקדת את הילדים ובני הנוער בארץ. טיוטת הצעת החוק תובא כאמור לחוות דעת משרדי הבריאות, הפנים והמשפטים שיעמדו על מרכיביה ויקבעו גם את גובה הקנסות שיוטלו לעוברים על החוק.  

על פי דו"ח ה- OECD שפורסם אשתקד, ישראל נמצאת במקום ה‭11-‬ מתוך 33 חברות הארגון בתחום השמנת יתר בקרב ילדים: ‭26%‬ מילדי המדינה סובלים מעודף משקל. אחד מכל ארבעה ילדים בני חמש עד שבע במדינה סובל מעודף משקל או מהשמנת יתר. בקרב מבוגרים, שגדלו במדינה בטרם הייתה כאן חנות מזון מהיר בכל פינה, שיעור ההשמנה דווקא נמוך: ישראל במקום ה‭22-‬ מתוך ‭.33‬
 

כתבות קשורות:
 
Comments