פנייה לשטייניץ: אל תוזיל את הבשר

פורסם: 31 באוק׳ 2012, 13:18 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 31 באוק׳ 2012, 13:19 ]

קואליציה של ארגוני סביבה ובעלי חיים פנו לשר האוצר בדרישה לעצור את "רפורמת הסטייקים". לדבריהם, תעשיית הבשר היא גורם מרכזי למשבר הסביבתי - יש להוזיל פירות וירקות, ולא סטייקים וקוויאר

nrg מעריב | 30/10/2012 11:18
תגיות: בשר (סביבה)
קמפיין חדש מבקש משר האוצר, יובל שטייניץ, לדחות את המלצות ועדת קדמי להוזלת המכס על ייבוא עגלים לתעשיית הבשר, בשר בקר טרי ומעובד, קוויאר וצלופחים. "תעשיית הבשר היא גורם מרכזי למשבר הסביבתי - יש להוזיל פירות וירקות, ולא סטייקים וקוויאר", אומרים בקואליציה מיוחדת של ארגוני סביבה ובעלי חיים.

הארוגנים שיקים קמפיין משותף הקורא לשר שטייניץ, לדחות את "רפורמת הסטייקים", שעלותה לקופה הציבורית נאמדת בעשרות מיליוני שקלים בשנה. הרפורמה מבוססת על המלצות ועדת קדמי, הכוללות מתן תמריצים לתעשיית הבשר, בדמות הוזלת מכס על ייבוא עגלים לתעשיית הבשר, קוויאר, צלופחים ובשרים מעובדים.

ריקוד הטופו: טבעונות ברוח הגנגנאם סטייל
מהפכה במקדונלד'ס? אין באמת הבדל בין עוף לבקר
ארדן נגד הפחתת מכס לבשר: "תפגע בסביבה ובבע"ח"
 
הקמפיין - בהובלת מגמה ירוקה, גרינפיס, אנונימוס ומרכז השל לקיימות - מבקש להעלות את המודעות הציבורית לנזק האקולוגי של תעשיית הבשר, וקורא לגיבוש מדיניות מזון ממשלתית הלוקחת בחשבון קריטריונים של איכות הסביבה ובריאות הציבור.

כזכור, דוח האו"ם מצא כי תעשיית המזון מן החי אחראית ל-18% מפליטות הגזים הגורמים להתחממות כדור הארץ – יותר מכל ענפי התחבורה היבשתית, הימית והאווירית, וכן לבזבוז משאבי קרקע ולזיהום חמור של משאבי מים

"במקום עידוד הפחתה בצריכת בשר והעדפת מזונות ידידותיים לסביבה ומועילים לבריאות כירקות ופירות עונתיים ומקומיים, דגנים מלאים וקטניות, מעודדות ההמלצות צריכת מזונות שיגדילו את טביעת הרגל האקולוגית של הציבור הישראלי ויחמירו את התחלואה, ובהתאם את הנטל על מערכת הבריאות ומערכת הרווחה", נכתב בפנייה לשר האוצר.

"אנו קוראים לממשלה לדחות את ההמלצות להוזלת המכסים על בשר ועגלים, ובמקום זאת לגבש מדיניות מזון צודקת ומקיימת, שתבטיח ביטחון תזונתי על בסיס מזון בריא ומקומי".

הארגונים מזמינים את הציבור לשלוח מכתב לשר האוצר.
 
Comments