בלוג חדש מציע לכם לא לקנות את כל המוצרים שאתם לא באמת צריכים

נשלח 30 בנוב׳ 2011, 1:31 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 30 בנוב׳ 2011, 1:34 ]

בלוג חדש בשם "מוצר איום" מציע לכם לא לקנות את כל המוצרים שאתם לא באמת צריכים ובמקום זה להתפנק בחוט אלחוטי וחייל צעצוע ג'ובניק

תמיר כהן, 29/11/2011
 

הודעת "הדף לא נמצא – בגלל שאתה אידיוט" אחרי ניסיון להזמנת מוצר ברשת היא חלומו הרטוב של כל גבר הנשוי לאישה שאוהבת לבזבז. הבלוג "מוצר איום" מגשים את החלום הזה אבל משאיר אותו יבש. בבלוג מוצגים למכירה (לא באמת) מוצרים מיותרים, הזויים ומופרכים לחלוטין שהתועלת היחידה המופקת מהם היא חיוך דבילי שנפרש על הפנים. גם זה משהו, ועוד בחינם.

מאחד חשמל

רובוט מטאטא, מברשת שיניים נטענת ומצית סיגריות חשמלי ללא אש - הם רק חלק קטן מהמוצרים שלכולנו יש בבית ולמען האמת יכולנו להסתדר טוב בלעדיהם. למוצרים האלה נוספו כעת נייר טואלט לכלבים (רק 44.60 ש"ח), תותבת עם גבס (650 שקלים במבצע בלעדי), חייל צעצוע ג'ובניק (719.99 – המלאי מוגבל) ועוד עשרות מוצרים ברוח דומה המוצגים בבלוג שהקים טל מנקס, קופירייטר צעיר במשרד הפרסום מקאן אריקסון.

מנקס מבין את האירוניה בעובד משרד פרסום המרוויח את לחמו מתרבות הצריכה ועושה ממנה צחוק, אבל הוא לא מתרגש. "רק רציתי ליצור משהו שיצחיק אותי", הוא מספר בשיחת טלפון משעשעת בזמן שהוא מקפיץ כדור. "לא חשבתי שזה יתפוס, אבל עובדה, התקשרת".

הקונספט של האתר פשוט כמו שמנקס מצהיר בעמוד ה-"מה זה?": "מוצר איום הוא בלוג של מוצרים דמיוניים, חלקם גרועים וחלקם ממש גרועים". גם תודעת השירות של מנקס לא משהו "הבלוג יתעדכן מדי יום למעט סופי שבוע וימים שאין לי כוח", הוא מבטיח. האמת היא שאם זה היה תלוי בו היו מוצעים לציבור הרחב יותר מוצרים שהם לא צריכים ולא יכולים לקנות, אבל לענת אלמוג, הגרפיקאית שאחראית להפוך את הרעיונות החולים לתמונות חולות, יש גם עבודה אמיתית.

"את הכסף שלי אני מבזבז בעיקר על אוכל אז ככה שאני לא בזבזן גדול", משיב מנקס לשאלה איזה מוצר מיותר הוא רכש לאחרונה. "אבל אם היה לי כסף, אין לי ספק שהייתי רוצה לקנות 90% מהמוצרים באתר. סתם כי זה מצחיק".

ביסלי בטעם לוואי 

כסף הוא לא יעשה מהבלוג הזה אבל עניין הוא יוצר לא מעט. מדי יום מציעים בעמוד הפייסבוק של "מוצר איום" עשרות רעיונות למוצרים, לצד איחולי "הרגת אותי" ו-"המרצה לחשבונאות לא מבין למה כולם מתפוצצים מצחוק" - מה שמגשים את היעד שהציב לעצמו מנקס "אם אנשים צוחקים אז עשיתי את שלי".

לכתבה בהארץ


כתבות קשורות:
Comments