עיריית ניו יורק אסרה על מכירת משקאות ממותקים גדולים

פורסם: 14 בספט׳ 2012, 4:26 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 12 במרץ 2013, 6:20 ]

האיסור יחול על מסעדות, דוכני רחוב ובתי קולנוע ויאסור על מכירת משקאות במיכלים של יותר מ-473 מ"ל

מאת ניו יורק טיימס, 14/9/2012
 
מועצת הבריאות של עיריית ניו יורק אישרה אתמול איסור על מכירת משקאות מוגזים ומשקאות ממותקים אחרים גדולים במסעדות, דוכני רחוב ובתי קולנוע – איסור ראשון מסוגו בארה"ב.

ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג, שהציע את האיסור שנועד להילחם בעלייה בשמנות היתר, חגג את אישורו בטוויטר. "מדיניות המשקאות הממותקים החדשה של העיר ניו יורק היא הצעד הגדול ביותר שביצע ממשל כלשהו על מנת לצמצם את שמנות היתר", כתב. "זה יסייע להצלת חיים", הוסיף.

קוקה קולה
צילום: בלומברג                                     

האיסור, אלא אם ייחסם על ידי בית משפט, ייכנס לתוקפו בעוד חצי שנה. אישור מועצת הבריאות הוא האישור הרגולטורי היחיד הנחוץ על מנת לתקף את ההחלטה בניו יורק. עם זאת, מגזר המשקאות הקלים בארה"ב התנגד לתכנית והתחייב השבוע לנסות להיאבק בה באמצעים אחרים, יתכן גם בבתי משפט. "זה לא הסוף", אמר אליוט הוף, דובר לובי המשקאות הקלים "ניו יורקרים למען בחירת משקאות חופשית", בהודעת דואר אלקטרוני לאחר ההצבעה במועצה. "אנו בוחנים אפשרויות משפטיות וכל ערוץ אחר שיהיה פתוח בפנינו", הוסיף.

בעקבות האישור, ייאסר על מכירת משקאות ממותקים במיכלים של יותר מ-16 אונקיות (473 מ"ל) – פחות מבקבוק קולה רגיל. הוא יחול על מגוון משקאות ממותקים, בהם גם משקאות אנרגיה, תה קר ומותגים מוגזים שאינם 'דיאט'. הוא לא יחול על מיצים, משקאות מבוססי חלב או משקאות חריפים, וגם לא על משקאות מוגזים דיאטטיים. מקומות בהם ישנם מזנוני שתייה בשירות עצמי, כמו מסעדות מזון מהיר רבות, לא יוכלו עוד להחזיק כוסות בגודל של יותר מ-16 אונקיות. מרכולים יהיו פטורים מההגבלות החדשות.

לכתבה בדהמרקר


כתבות קשורות:
 
 
 
 
 
 
 
 
Comments