ניו יורק נגד עישון: ייאסר גם בפארקים וחופים

נשלח 3 בפבר׳ 2011, 2:54 על ידי Sustainability Org
מועצת העיר הרחיבה את איסור העישון מפאבים ומסעדות גם למרחב הציבורי. ראש העירייה מייקל בלומברג, שמנהל מלחמה נגד המעשנים, בירך על אוויר נקי יותר וחופים ריקים מבדלי סיגריות. אפילו מעשנים ב"תפוח הגדול" הביעו תמיכה
AP

אחרי הפאבים והמסעדות, כעת גם הפארקים והחופים נשארים עבור תושבי ניו יורק המעשנים מחוץ לתחום. מועצת העיר הכריעה הלילה (ה') ברוב גדול להרחיב את תחום איסור העישון לשטחים הציבוריים. בעירייה דיברו על אוויר נקי יותר ועל הנזק שנמנע מתושבי העיר כמעשנים פסיביים, ואפילו חובבי הסיגריות, שייאלצו למצוא לעצמם פינות עישון חדשות בעיר, היה מי שבירך על ההחלטה.

 

השטח בו יחול איסור העישון כולל 1,700 פארקים, ו-23 קילומטרים של חופים ציבוריים.

בריאות גם בצלחת

סופרים קלוריות / ד"ר איתי גל

מסעדות בתפוח הגדול מחויבות לציין, לצד מחיר המנה, גם את מספר הקלוריות שלה. המטרה: צמצום מספר הסובלים מהשמנת יתר בעיר, שהם כמחצית מתושביה
לכתבה המלאה

בנוסף, המעשנים ייאלצו להדיר את רגליהם, או לפחות לכבות את הסיגריות, מרציפי מרינה ושורת אתרים ציבוריים פתוחים לקהל הרחב, שהבולט שבהם הוא כיכר טיימס סקוור. במסגרת החוק תוכל מחלקת הפארקים לקנוס מעשנים בסכומים של עד 100 דולרים.

 

"הקיץ הזה, ניו יורקרים שירצו לצאת לשאוף אוויר צח בפארקים ובחופים יוכלו לשאוף אוויר נקי יותר ולא לסבול מחופים מלאי בדלי סיגריות", הצהיר ראש העירייה, מייקל בלומברג, לאחר שההצעה עברה ברוב של 36 תומכים נגד 12 מתנגדים. ראש העיר המוביל בעקביות מדיניות של צמצום עישון בעיר יחתום על ההצעה תוך 20 יום, והחוק ייכנס לתוקף כחודש וחצי לאחר מכן.

 


נא לא לעשן. כיכר טיימס סקוור בלב ניו יורק (צילום: רויטרס)

 

"הסטטיסטיקה לא משקרת", אמרה דוברת המועצה כריסטין קווין, "עישון פסיבי הורג, ובעזרת החוק הזה תושבי ניו יורק ינשמו אוויר נקי יותר".

 

את השינוי שחל ב"תפוח הגדול" מגלמת חברת המועצה קרן קוזלוביץ'. ב-2003 היא התלבטה קשות לגבי הגבלת העישון בפאבים ובמסעדות, כמי שנאלצה לא פעם לעשן בתנאי מזג אוויר קשים, אבל הפעם לא היו לה ספקות


: "הנכד שלי אמר לי 'סבתא, את הולכת למות", היא הסבירה מדוע הפסיקה לעשן וכמובן תמכה בחוק.

 

זמן קצר לאחר שהתקבלה ההחלטה בבניין העירייה, נהנה קאל ג'ונסון, אנליסט בן 68 שיצא לגמלאות, מאחת הסיגריות האחרונות שיעשן בפארק ממול. "אני מניח שאני אצטרך למצוא מקום חדש", אמר כששמע על ההחלטה שהתקבלה מעבר לכביש, אך הבהיר כי הוא תומך בה למרות היותו מעשן.


לכתבה באתר ynet


כתבות קשורות:

דוח: 165 אלף ילדים מתים בעולם מעישון פסיבי בכל שנה

Comments