סקר: רק כרבע מהחרדים שמעו על בנייה ירוקה

פורסם: 4 בפבר׳ 2010, 8:05 על ידי: Sustainability Org
תאריך פרסום: 3/2/2010
 
73 אחוז מהציבור הדתי-חרדי לא מכיר כלל את נושא הבנייה הירוקה, לעומת 55 אחוז מהחילונים. 11 אחוז מהחרדים מכירים את התחום היטב לעומת 18 אחוז מהחילונים.

סקר של מכון "גיאוקרטוגרפיה" מצא שמודעות הציבור החרדי-דתי לנושא הבנייה והסביבה ירוקה נמוכה ב-60 אחוז לעומת המודעות בקרב הציבור החילוני. 

כ-27 אחוז מהציבור החרדי-דתי מכירים את נושא הבנייה הירוקה, לעומת כ-45 אחוז בציבור החילוני. 18 אחוז מהציבור החילוני מכיר את הנושא היטב, לעומת 11 אחוז בקרב הציבור הדתי-חרדי; 55 אחוז מהציבור החילוני לא מכיר כלל את הנושא, לעומת 73 אחוז בקרב הציבור הדתי-חרדי. 

עם זאת, מהסקר עולה כי לאחר שמיידעים את הציבור החרדי-דתי על מהות הבנייה הירוקה ויתרונותיה, עולה החשיבות של הנושא בעיניהם והפער מצטמצם. 46 אחוז מקרב הציבור החרדי-דתי אמרו כי הם סבורים שחשוב או חשוב מאוד שהבית החדש שירכשו יהיה בית "ירוק" - לעומת 52 אחוז בקרב הציבור החילוני.  

עורכת הסקר, ד"ר רינה דגני, אמרה כי הנתונים מלמדים על החשיבות של העברת הידע בתחום הבנייה הירוקה לציבור החרדי-דתי. הדבר יעודד קבלנים לבנות מבנים במתכונת ירוקה גם עבור הציבור הדתי-חרדי.   

על פי הסקר, כ-50 אחוז מהציבור החרדי-דתי, לעומת 64 אחוז בציבור החילוני, מוכנים להשקיע סכום של כ-30 אלף ש"ח עבור רכישת דירה שתיבנה עם מאפיינים של בית ירוק כמו בידוד מוגבר, מיזוג אוויר חסכוני בחשמל ואפשרות להפרדת פסולת.  

הסיבה העיקרית בגינה רוצה הציבור החרדי-דתי להשקיע בבנייה ירוקה היא הדאגה עבור הילדים. כ-43 אחוז מהם ציינו כי בנייה ירוקה חשובה להם כדי להעניק למשפחה סביבה בריאה יותר. 20 אחוז ציינו כי ירצו לרכוש בית ירוק בשל השקפת חיים של שמירה על סביבה בת קיימא.   

המחקר נערך לקראת כנס של ארגון "חרדים לסביבה", המתמחה בטיפול בנושאי איכות סביבה במגזר החרדי.
 
Comments