סטייק = 4,000 ליטר מים

פורסם: 24 במרץ 2010, 13:41 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 19 בפבר׳ 2011, 1:32 ]
ארגון זכויות בעלי החיים PETA לא רוצה שתאכלו בשר, וגם מודאג מדילדול משאבי המים של העולם. בארגון טוענים שכדי לייצר כל סטייק דרושים 4,000 ליטר מים
ynet

ארגון זכויות בעלי החיים PETA, המעודד צמחונות, ארגן מיצג מיוחד לרגל יום המים הבינלאומי שיוצר את הזיקה בין אכילת בשר לדילדול משאבי המים של העולם. בארגון טועני שכדי לייצר סטייק דרושים 4,000 ליטר מים. 

כדי להמחיש זאת, הציבור פעילי הארגון בכיכר פוטסדמר בברלין 4,000 בקבוקים מים מינרליים בצורת המילה "סטייק": 


מה הקשר בין בשר למשאבי המים של העולם? ב-2006 פרסם ארגון המזון והבריאות של האו"ם דו"ח בשם "צלו הארוך של הבקר" הקובע שתעשיית הבשר העולמית, ובעיקר ענף הבקר, אחראיים לכ-18 אחוז מכלל הפליטה העולמית של CO2.  

ב-2008 דיווחה ברזיל שבשנה הקודמת אבדו באגן האמזונס 12 אלף ק"מ רבועים של יער עד טרופי כדי לפנות מקום לחוות המגדלות תבואות מספוא, בעיקר סויה המשמשת לפיטום בקר.  

ביוני 2009 פרסם ארגון גרינפיס הבינלאומי דו"ח המראה בבירור כיצד ההקטנה הדרסטית של יערות האמזונס - הריאה הירוקה הגדולה בעולם - מצמצמת באפן דרמטי את כושר קיבוע ה CO2 של הביוספירה. גם הפאנל הבינממשלתי לשינוי אקלים IPCC פרסם מצגת שמראה את הקשר בין ייצור וצריכה של בשר לבין שינוי אקלים. 

שינוי האקלים משנה את מחזורי המשקעים ברחבי העולם ואזורים רטובים הופכים אט אט ליבשים יותר. נחלים מאבדים מספיקתם והאידוי מתגבר. הטבע מקבל פחות מים וכתוצאה מכן מידלדלים מאגרי מי התהום. לפיכך, טוענים בארגוני הסביבה, בהתחשב בצריכת הבשר הקשורה לעלייה ברמת החיים, ולגידול באוכלוסיית העולם, יפגעו באופן קשה במשאבי המים העולמיים.
 

Comments