סטארט-אפ שמפתח ביצים מלאכותיות גייס 23 מיליון ד' מהאיש העשיר באסיה

נשלח 22 בפבר׳ 2014, 21:38 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 22 בפבר׳ 2014, 21:39 ]

המיליארדר ההונג קונגי לי קאשינג השקיע בהמפטון קריק, המייצרת חלבון צמחי זול ששומר על מרקם וטעם של ביצת עוף; מנכ"ל החברה: "זה יביא לנו קשרים באסיה"

מאת סוכנויות הידיעות, 17/2/2014

המפטון קריק, חברת סטארט-אפ מסן פרנסיסקו שמפתחת "ביצה" צמחונית - חלבון צמחי זול ששומר על מרקם וטעם של ביצת עוף - הודיעה היום כי השלימה את סבב הגיוס הגדול בתולדותיה. במסגרת הגיוס השקיע בחברה המיליארדר ההונג קונגי לי קאשינג - האיש העשיר באסיה - 23 מיליון דולר.

מנכ"ל המפטון קריק, ג'וש טטריק, אמר כי חברות ואנשי עסקים רבים ביקשו להשקיע בחברה, אולם בסופו של דבר הועדף לי קאשינג בשל קשריו באסיה, דיווח אתר חדשות העסקים "ביזנס אינסיידר".

"הכסף חשוב, אבל תהיה לנו פלטפורמה שתאפשר לנו לקחת את מה שעשינו ולהפיץ אותו", אמר טטריק. "38% מתפוקת הביצים היא בסין. זה שוק עצום, שגדל מדי יום".

צילום: חגי אהרון / ג'יני

ביו כימאים, מהנדסי מזון וגנטיקאים של המפטון קריק מייצרים חלבון צמחי זול ששומר על מרקם וטעם של ביצת עוף, הנמכר לצרכנים ולעסקים, ואשר משמש לשלל מוצרים נטולי ביצים, החל מעוגות וכלה במיונז. החלבון החלופי הוא לא רק צמחי, אלא גם אמור להיות בריא, עמיד וטעים יותר מביצים, וגם לשמש כתחליף עבור אנשים שאינם צורכים מוצרים מהחי, מטעמים בריאותיים או במחאה על תנאי החיים הקשים של תרנגולות בלולים תעשייתיים.

לכתבה בדהמרקרComments