שטראוס נכנסת לתחרות מול סודה סטרים: מפתחת מכשיר ביתי להפקת סודה

נשלח 3 במאי 2011, 2:26 על ידי Sustainability Org
2/5/2011, מאת עדי דברת-מזריץ
 

החברה מפתחת מכשיר ביתי להפקת סודה, סודה בטעמים ומים בטעמים

לאחר שאלקטרה נכנסה לתחרות מולה בזירת מתקני המים הביתיים, חברת שטראוס, בעלת המותג תמי 4, מנסה כעת למצוא אפיק חדש לצמיחה: החברה מפתחת מכשיר ביתי להפקת סודה, סודה בטעמים ומים בטעמים. כשתחל שטראוס לפעול בתחום היא תתחרה ישירות בחברת סודה סטרים.

סודה סטרים פועלת בהצלחה בכ-41 מדינות ונסחרת בבורסת נאסד"ק שבניו יורק לפי שווי שוק של כ-900 מיליון דולר. הכנסות החברה ב-2010 הסתכמו ב 160 מיליון יורו - גידול של 53% במכירות לעומת 2009. מכירותיה של החברה בישראל מהוות כ-3% בלבד מכלל מכירותיה בעולם וקטגוריית מכשירי ההגזה כולה קטנה ומגלגלת בישראל כ-30 מיליון שקל בשנה בלבד. מול סודה סטרים מתחרות בעולם כמה חברות, אך היא דומיננטית בתחומה ברוב המדינות שבהן היא פועלת.

קבוצת שטראוס הקימה ב-2007 את שטראוס מים, שפועלת בתחום מערכות סינון וטיהור מים. ביולי 2009 רכשה החברה את תנה תעשיות, בעלת תמי 4, תמורת 291 מיליון שקל. בעת הרכישה לא נאלצה תמי 4, המחזיקה כ-90% משוק המכשירים הביתיים המגלגל בישראל כ-720 מיליון שקל בשנה, להתמודד מול מתחרים גדולים. מציאות זו השתנתה לאחרונה כשאלקטרה השיקה מתקן מים ביתי משלה תחת השם אלקטרה בר, בהשקעה של 15 מיליון שקל, והבטיחה להיות זולה ב-15%-20% בממוצע מתמי 4.

שטראוס אף ניסתה למנוע את ההשקה של אלקטרה, ופנתה לבית המשפט בבקשה שיוציא צו מניעה זמני נגד ההשקה. שטראוס טענה כי המוצר של אלקטרה מפר את הפטנט של תמי 4 - מגשית ניקוז מתקפלת. אלקטרה טענה כי הפטנט הופיע באבטיפוס של מוצר שפותח בעבורה, אך המתקן שונה מאז והפטנט הוסר מהמתקן שיושק. בעקבות זאת משכה שטראוס את בקשתה.

באוקטובר ערכו יו"ר שטראוס גרופ, עפרה שטראוס, ונשיא ומנכ"ל הקבוצה, גדי לסין, מסיבת עיתונאים לרגל ההשקה בשוק הסיני של מיזם מים חדש של שטראוס מים וחברת האייר הסינית. במסגרת הפרויקט ישקיעו החברות כ-10 מיליון דולר כל אחת בהקמת חברה משותפת. המיזם יעסוק בשיווק, מכירה ושירות המבוססים על מוצרי שטראוס מים בסין דרך מערך השיווק של האייר.

משטראוס נמסר בתגובה: "אנחנו לא מתייחסים לדברים שנמצאים בפיתוח".


כתבות קשורות:
 
Comments