שוקו אורגני? אז מה!

פורסם: 5 בדצמ׳ 2010, 6:24 על ידי: Sustainability Org

הטעם זהה, רשימת המרכיבים אורגנית, כמות הסוכר בשמיים. וההרגל? חוזר כמו בומרנג דרך השיניים ונתוני הסוכרת. לא עדיף תה צמחים?

סופ
אביב לביא | 3/12/2010 20:03
תגיות: אוכל אורגני
יתרון סביבתי: הם לא צריכים לבוא בבקבוקים
יתרון סביבתי: הם לא צריכים לבוא בבקבוקים צילום: SXC

זה היה רק עניין של זמן עד שהתווית "אורגני" תופיע גם על אריזת המשקה הלאומי של ילדי ישראל - השוקו. המהלך, כצפוי, רשום על שמה של הרדוף, חברת הבת של תנובה, שהציבה השבוע על מדפי החנויות האורגניות קולקצייה חדשה של בקבוקי פלסטיק בנפח 750 מ"ל (יש גם 250), שבתוכם ממתין הנוזל החום-סגלגל שהילדים אוהבים לאהוב.

האם מדובר בחדשות טובות? שאלה טובה. השוקו האורגני הוא העתק כמעט מוחלט של אחיו הרגיל. הטעם כמעט זהה. הוא מעט פחות מתוק, ורגישי חך יזהו בו נגיעה קלה של סוכר הדמררה החום, להבדיל ממקבילו הלבן שמומס בשוקו הרגיל. רשימת המרכיבים דומה-חלב, סוכר, קקאו וחומר מייצב-רק שכאן, כמובן, כולם אורגניים; וגם טבלת הערכים התזונתיים כמעט ללא שינוי. 2 אחוזי שומן, 76 קלוריות למאה מיליליטר, 11 גרם פחמימות, שישה גרם כולסטרול. המחיר-עשרה שקלים (סליחה, 9.99) לבקבוק הגדול.

אז מה טוב? שלהורים שחשים חובה לספק לילדיהם שוקו יש עכשיו אופצייה אורגנית למהדרין, על כל המשמעויות הנגזרות: תזונתן השונה של הפרות, חומרי ההדברה האסורים בשימוש ברפת, קני סוכר ופולי קקאו שלא רוססו. ומה רע? ששוקו הוא משקה עתיר סוכר, שאין שום סיבה שילדים ישתו אותו דרך קבע, והתווית "אורגני" לא פוטרת אותו מהבעייתיות הזו.

בבקבוק של 750 מ"ל יש, גם בגרסה האורגנית, 570 קלוריות (!), שרובן מגיעות מסוכר לגמרי מיותר. בגיל הזה הבעיה היא לא הקלוריות, אלא ההרגל: המנהג לצרוך שתייה מתוקה חוזר אלינו כמו בומרנג דרך השיניים ונתוני הסוכרת המבהילים. ילדים בריאים - סליחה שאני משבית את השמחה - גדלים על מים ותה צמחים. לאלה, אגב, יש גם יתרון סביבתי: הם לא צריכים לבוא בבקבוקים.

לכתבה באתר nrg
Comments