הבשר הסינטטי: ניסיון מאולץ להפוך את העולם

פורסם: 9 באוג׳ 2013, 0:37 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 9 באוג׳ 2013, 0:38 ]

אין סיבה לא להחזיק לניסוי ההמבורגר אצבעות – אבל מוזר שהופכים את העולם כשפירות, ירקות, דגנים וקטניות נמצאים הישג יד

אביב לביא | 6/8/2013 8:29
תגיות: בשר,מעבדה,צמחונות

בתוכנית "המילה האחרונה" שמשודרת בגלי צה"ל, נוהגים להזמין את המאזינים להשתעשע במשחקי מילים על נושאים אקטואליים. ביום ראשון הנושא היה בשר שיוצר במעבדה. נשלחו הרבה הצעות משובחות כמו "לוף גישעפט", אבל הצעה אחת בלטה מעל כולם וקלעה בול: "נקניקייה".

רוצה לומר: המחשבה על המבורגר סינתטי, בוודאי אחרי שלל התיאורים על אודות 20 אלף רצועות השריר הסיביות שהוא נוצק מהן, אינה מעוררת תיאבון. אבל מי שזה מגעיל אותו צריך לקחת בחשבון שהדברים המגעילים באמת מתרחשים בפס הייצור של תעשיית הבשר האמיתית.

חלק מהמוצרים המתועשים הם למעשה קוקטייל של כימיקלים, תוספים מלאכותיים ואוסף של איברים ומרכיבים (שומן, חלבון) מחיות שונות. זה לא מקרי שמעובד ומעבדה חולקים את אותו שורש.

אם התוכניות של ד"ר פוסט, מפתח ההמבורגר המלאכותי הראשון, יתגשמו במלואן, עשוי להימנע סבל ממיליארדי בעלי חיים ולהיחסך נזק סביבתי עצום. ההבנה שתעשיית הבשר הפכה לאחד האיומים הגדולים על משאבי כדור הארץ התחילה לחלחל רק בשנים האחרונות. נקודת המפנה נרשמה ב-2007, כשהאו"ם פרסם דו"ח מהדהד תחת הכותרת "צלו הארוך של משק החי".

הדו"ח הצביע על העובדה שתעשיית הבשר אחראית ל-70 אחוז מכריתת היערות באמזונס ול-18 אחוז מפליטת גזי החממה בעולם, ובעיקר על כך שהאנושות משקיעה את מיטב משאביה בגידול מזון לבהמות במקום להאכיל בני אדם.

אחר כך בא המשבר הגדול של 2008, עם העלייה הדרמטית במחירי המזון, והכול נהיה ברור יותר: מעשרה דונם של גידולים צמחיים אפשר להאכיל שלושים בני אדם, ומאותו שטח שמשמש לגידול בשר ניתן להאכיל רק חמישה עד עשרה אנשים. בהתחשב בעובדה שהסינים וההודים נמצאים רק בתחילת הדרך של זלילת הבשר הגדולה, זה נראה כמו מתכון לאסון.

מבחינה מוסרית וסביבתית אין סיבה לא להחזיק אצבעות לניסוי ההולנדי המרתק. ובכל זאת, קצת קשה לא לגחך מול הניסיון הנואש לייצר תשובות מאולצות לשאלות שמלכתחילה אפשר היה להימנע מהן. ההנחה היא שבני האדם מוכרחים, פשוט מוכרחים, לאכול בשר, אז חייבים לחפש כל דרך כדי לספק אותו.

אבל אולי הגיע הזמן להחליף דיסקט. הגיע הזמן להבין שאכילת בשר היא נוהג שהתאים לתקופה מסוימת בתולדות האנושות, אבל הוא אינו יכול להימשך עוד - לא מבחינה מוסרית וגם לא מבחינת היכולת של הכלכלה והסביבה להכיל אותו. קצת מוזר שאנשים מוכנים להפוך את העולם ואת המעבדה בניסיון נואש לייצר חיקוי לבשר, כשהדבר האמיתי - קטניות, דגנים, פירות וירקות - נמצא בהישג יד ועולה קצת פחות ממאות אלפי יורו למאה גרם.

לכתבה באתר nrg
Comments