ארה"ב: חברות טבק יפרסמו מודעות בדבר הונאת הציבור

פורסם: 24 בינו׳ 2014, 12:24 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 24 בינו׳ 2014, 12:34 ]

יצרניות סיגריות הגיעו להסכמה עם הממשלה: יפרסמו הצהרות לפיהן "הונו במתכוון את הציבור האמריקאי" בכל הנוגע לנזקי העישון


בלומברג, 11/1/2014


אלטיריה (Altiria Group) וריינולדס אמריקן (Reynolds American) ויצרניות טבק נוספות הגיעו להסכם עם ממשלת ארה"ב שיפרסמו הצהרה ובה הן מודות שהוליכו שולל את הציבור האמריקאי בכל הנוגע לנזקים הנגרמים כתוצאה מעישון סיגריות.

החברות ומשרד המשפטים הגיעו להסכם שיצרניות הסיגריות יפרסמו "הצהרות מתקנות" שיופיעו במודעות עיתון ואינטרנט וכן בפרסומותיהן בטלוויזיה וכן באתרי האינטרנט של החברות. על חפיסות הסיגריות יופיע מידע מורחב על נזקי העישון, כך על פי ההסכם שהוגש אתמול לבית המשפט הפדראלי בוושינגטון. 

ההסכם הוא שלב נוסף בתביעה בת 15 שנה בגין התנהלות בלתי חוקית שמנהלת ממשלת ארה"ב נגד יצרניות הסיגריות. 

במשך שנתיים התנהל מאבק משפטי על פרסום ההצהרות המדוברות, שעליהן הורתה השופטת המחוזית גלדיס קסלר, שמצאה ב-2006 שחברות הטבק הפרו את החוקים האוסרים על פעילות עסקית בלתי חוקית באמצעות קשירת קשר להסתיר את הסיכונים בעישון סיגריות. 

השופטת תאשר את נוסח המודעות

קסלר גם הורתה לחברות לחדול מלשווק סיגריות כ"לייט" וכ"דלות ניקוטין". היא גם זו שתאשר את נוסח המודעות. חברות הטבק נכשלו בנסיונן לבטל את החלטותיה של קסלר בערעור שהגישו לבית המשפט לערעורים בוושינגטון ב-2012. 

על פי הוראת קסלר, לשון המודעות תכלול הצהרה שלפיה החברות "הונו במתכוון את הציבור האמריקאי" וכן פירוט של הסכנות האמיתיות בעישון סיגריות כגון סכנת ההתמכרות, סכנות העישון הפסיבי והודאה לגבי הפרסום הכוזב של סיגריות שלכאורה דלות ניקוטין וחלשות יותר (לייט).

לכתבה בכלכליסט
Comments