טרנד חדש בתל אביב: שווארמה צמחונית

פורסם: 16 באוג׳ 2012, 6:55 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 16 באוג׳ 2012, 6:56 ]

"השווארמה הצמחונית" שנפתחה בשבוע שעבר בקינג ג'ורג' בתל אביב כבר צוברת קהל אוהדים, חלקם אף אוכלי בשר

מאת חגי מטר, 16/8/2012
 
תגיות: שווארמה צמחונית, טבעונות
טרנד הצמחונות והטבעונות בעיר מתפשט ובשבוע שעבר חגגו הטבעונים את פתיחתה של מסעדה חדשה ברחוב קינג ג'ורג' 81. סניף תל אביב של "השווארמה הצמחונית", מותג באר שבעי שהפך לאתר עלייה לרגל לטבעונים, נפתח במסיבה ברביעי האחרון בערב ומאז מדווחים הבעלים, סועדים רבים ועוברים ושבים ברחוב על תורים ארוכים שמשתרכים בכניסה למסעדה, בציפייה לקנות שווארמה, שניצלים, המבורגרים, נקניקיות, קציצות, פיצות וטוסטים – כולם ללא מוצרים מן החי.

"האמת היא שלא נערכנו לכל כך הרבה אנשים ויצא שאנשים חיכו שעה וחצי בימים הראשונים עד שהבנו כמה ביקוש יש ולשמחתנו אנשים קיבלו את זה בסלחנות והרעפנו המון אהבה", אומר קובי יפה, הזכיין התל-אביבי של "השווארמה הצמחונית".
צילום: נאור רהב
קובי יפה. גם אוכלי בשר באים צילום: נאור רהב

יפה, בעצמו טבעוני, מעריך שהביקוש נובע מהרצון למצוא אוכל מהיר איכותי. "מה שהדהים אותנו היה שלא רק טבעונים וצמחונים באו אלא גם המון אנשים שאוכלים בשר", הוא אומר.

"באים זוגות מעורבים, לרוב של אישה טבעונית או צמחונית וגבר שאוכל בשר וגם אוכלי הבשר מופתעים מהטעם. מי שפתח את המסעדה הראשונה בבאר שבע עבד תקופה ארוכה בניסוי וטעייה, כשחומרי הגלם הבסיסיים הם סויה, טופו וסייטן, שיחק עם הטעמים ונעזר באוכלי בשר כדי להגיע לרמה מאוד גבוהה של דמיון לטעם של בשר. ההצלחה היא עד כדי כך שעשינו התערבות אם חתול רחוב גם יאמין ונתנו לו מנה וגם הוא טרף את זה".

"עדיין אוכל די בריא"

לדברי יפה, הבחירה למקם את המסעדה בקינג ג'ורג' נבעה מרצון למתג את הטבעונות כדבר שנמצא כבר בלב המיינסטרים ולא עוד בשוליים: "אנחנו רואים שהבחירה הוכיחה את עצמה ואנשים פשוט מצביעים ברגליים".

"ההבדל היחיד שאני מרגישה בין שווארמה מבשר לזו הצמחונית הוא שכאן אין שומן וכבדות, רק טעם טוב", אומרת אלכס מן, טבעונית ממרכז העיר. "רואים שיש אנשים לא צמחונים שגם מגיעים לאכול שם וגם בשביל טבעונים זה גיוון כי זה מקום שהוא יותר ג'אנק מהמסעדות האחרות בעיר אבל זה עדיין אוכל די בריא".

"השווארמה הצמחונית" היא המסעדה הטבעונית השישית שנפתחת בעיר בשנים האחרונות. קדמו לה "טעם החיים" ברחוב בן יהודה, "אבא גיל" ביהודה הלוי, שני סניפים של "בודהה בורגרס" באבן גבירול וביהודה הלוי, מועדון "הרוגטקה" ביצחק שדה, ולאחרונה גם "הבר קיימא" הקואופרטיבי ברחוב המשביר. כמו כן, ביותר ויותר בתי קפה ומסעדות מסומנות מנות טבעוניות ונוספות מנות כאלה לתפריט וגידול חד נרשם במספר הבלוגים הטבעוניים בשנתיים האחרונות.

 
 
 
Comments