ירוקים תמורת ירוקים בבית מלון

פורסם: 1 באוק׳ 2010, 7:59 על ידי: Sustainability Org

גם אתם מעדיפים שלא יחליפו לכם את המגבת במלון? אבל איזה מלון מוכן לשלם לאורחים שמוותרים לגמרי על הניקיון היומי?

סופ
אביב לביא | 1/10/2010 13:35
לפני שבועיים שהיתי בגרמניה מספר ימים לרגל קיומה של תערוכה בינלאומית גדולה בנושאי סביבה. עזבתי מרוצה, ורק בשדה התעופה חשתי לפתע החמצה: נזכרתי ששכחתי לדבר עם החדרנית. מה לי ולחדרנית? עם כניסתי למלון הבחנתי שבחדר האמבטיה, כמו במלונות רבים, תלוי שלט קטן שמציע לאורחים לשמור על הסביבה ולהשאיר את המגבות תלויות. כך החדרנית תדע שאני מוותר על הזכות להחליפן מדי יום, לא תשליך אותן לכביסה ותחסוך הרבה חשמל, מים וחומרי ניקוי כימיים.
  
מוותרים על החדרנית תמורת 5 דולרים ליום
מוותרים על החדרנית תמורת 5 דולרים ליום צילום: איי-אף-פי

כמי שמשתדל להיות חייל נאמן במערכה על כדור הארץ הקפדתי לתלות את המגבות מדי בוקר לפני צאתי מהמלון. כשחזרתי בערב הן היו תלויות בערך באותו מקום - אבל עשו רושם הרבה יותר מסודר. מדי ערב תהיתי אם החדרנית בכל זאת החליפה אותן במגבות חדשות, או אולי פשוט סידרה אותן בכישרון שעולה בכמה דרגות על שלי. ופעם אחר פעם ציינתי לעצמי שאני מוכרח לשאול אותה-וכמובן ששכחתי.
  
חזרתי לארץ בלי לקיים את פגישת הפסגה עם החדרנית, והנה, לפני מספר ימים, שלחה לי הקוראת טובה ש. את המייל הבא. קראתי, וחייכתי: "בוודאי נתקלת בתופעה שבחדר במלון משאירים לך פנייה נוגעת ללב: 'חשבת על כל הנזק שנגרם לכדור הארץ בגלל כביסת המגבות כל יום בבתי המלון? אתה יכול לעזור אם תוותר על החלפת המגבת היומיומית'. ואז אתה חושב לעצמך: וואללה, צודקים! אני לא באמת צריך מגבת חדשה כל יום, אז למה שלא אעזור לכדור הארץ המסכן? ואז אתה משאיר את המגבות תלויות כמו שהם הציעו. אבל מה, כשאתה חוזר לחדר אתה רואה שבכל זאת החליפו לך את כל המגבות, החל מהגדולה וכלה בקטנה בגודל ממחטה שבכלל לא ברור מה תפקידה.
   
"והנה, לפני מספר חודשים שהינו במלון 'שרתון ניו אורלינס'. בנוסף לפנייה הרגילה, הם נותנים אופציה לתלות הודעה על הדלת שאתה מוותר על הניקיון היומי, ותמורת זה נותנים שובר של חמישה דולרים לניצול במלון. אנחנו ויתרנו פעמיים ואני גאה לספר שניצלנו את השוברים לרכישת מים וחטיפים אורגניים בקפה סטארבקס שבמלון".

לכתבה באתר nrg
Comments