יום כדור הארץ במסגרת תערוכת "צעצוע"

נשלח 17 באפר׳ 2011, 7:01 על ידי Sustainability Org

צעצועים עוברים מילד לילד וכשגדלים הילדים אפשר להעביר אותם לשימוש חוזר,– כך יעשה ביום כדור הארץ בתערוכת "צעצוע" בנמל תל אביב

16/04/2011 מרלן-אביבה גרינפטר - אפוק טיימס
 
צעצוע
אוסף הבובות של טניה בתערוכת הצעצועים בהנגר 22 בנמל תל אביב - צילום: באדיבות תערוכת הצעצוע
ביום כדור הארץ שחל השנה ב-22 באפריל, בארץ וגם בעולם, יתקיים במסגרת תערוכת "הצעצוע" בנמל תל אביב יום של מחזור ושימוש חוזר לצעצועים. גם אתם מוזמנים לקחת בו חלק ואף לתרום צעצועים שנותרו ללא שימוש. ישנם הרבה שותפים לתערוכת "צעצוע" ;את רעיון התערוכה יזמו לימור להב ואיה שוהם כשבכוונתם ליצור תערוכה שתכלול אמנות, אוספים וצעצועים מעוצבים של בוגרי האקדמיות לעיצוב. ארגון התערוכה נעשה בשיתוף עם אמנים מהאקדמיות לעיצוב - בצלאל, שנקר ו-HIT חולון המציגים אף הם בתערוכה. ויצו ישראל וגלריה טבי לאמנות גם כן לוקחים חלק בתערוכה במסגרת פעילותם למען ילדים ונוער בסיכון.

בין המוצגים גם יצירות אומנות למכירה של אמנים ידועים כמו: ערן שקין, פיליפ רנצר, יוסף קריספל, דוד עדיקא ועוד. התערוכה פתוחה עד ה-15 במאי ובסופי שבוע יתקיימו בה סדנאות שונות.

אוספים מכל העולם

מיכאל באום
מכאל באום ינחה מיצב צעבועים ביום כדור הארץ בארגז החול בנמל תל אביב - צילום: באדיבות תערכת הצעצוע
להב ושוהם היזמיות סיפרו לאפוק טיימס על הערך ההיסטורי של הצעצועים בצד הערך הסביבתי. חלק מהאוספים שמוצגים הם צעצועים ששימשו את דור הורינו לפני יותר מ-40 שנה. ואכן כשהסתובבתי באולמות בקומה השנייה נתקפתי נוסטלגיה למראה אוסף הבובות היפות מכל העולם שפניהם מעיסת קרטון או מפורצלן כשלרובן עיניים כחולות. בחדר אחר מוצגים הרבה דובים וגם אין סוף דמויות של סיפורי וולט דיסניי עם מיקי מאוס בקידמת הבמה. בחדר אחר הוצגו אוספים של רכבות מכל העולם, ובינהם גם רכבת ישראל. המוצגים הונחו על משטח גדול ועליו מסילות ברזל העוברות בין מנהרות, עמקים, גבעות וכמובן גם בין תחנות רכבת ציוריות.

אמנים רבים, בוגרי האקדמיה יצרו צעצועים מחומרים ממוחזרים כמו עשרות יצירות של הדמות "קופיקו". היצירה משובצת בבדים, בסריגים, בקרטון ובחומרים אחרים - כולם ממוחזרים, כשהאמנים משתמשים בטכניקות שונות. באותו אגף מוצגים צעצועים עשויים מאביזרים מודרניים כמו עכבר וקלידי מחשב שהופכים לדמויות שונות.

יום כדור הארץ בנמל

ביום כדור הארץ יוצג בנמל מיצב אמנותיבשיתוף הציבור סביב ארגז החול ביוזמתו של האמן ומעצב הצעצועים מחברת "ביזיבי" מיכאל באום. אתם מוזמנים להביא לשם את הצעצועים שנותרו ללא שימוש ולהשתתף בהכנת היצירה.

לכתבה באפוק טיימס

Comments